Celé Česko pozná zmlátenú tvár dvadsaťpäťročného Dávida, ktorý sa v Dubí na kúpalisku zastal ženy, ktorá čelila nebezpečnému napadnutiu. Sám sa potom stal terčom útoku početnej prevahy.

David sa zastal ženy, ktorú napadla ďalšie návštevníčky kúpaliska. Dotyčná, ktorá sa stala terčom útoku, totiž bránila dieťa, ktoré topil potomok agresorky. Keď do konfliktu vstúpil David a napadnutú zachránil, pribehli útočníčke na pomoc jej známi. „Traja ho chytili a držali za ruky, aby sa nemohol brániť. A tá ženská s ďalšími dvoma chlapmi ho bili päsťami,“ povedal muž, ktorý obsluhoval stánok opodiaľ.

Keď všetko videl, pribehol na pomoc. K bazénu sa zbehli aj ďalší ľudia, aj keď bol predtým David jediný, ktorý sa napadnutej zastal. „Odstrčil sme ich od neho a ja som si stúpol pred toho chlapca, aby na neho nemohli, pretože na neho stále dorážali,“ dodal. Na miesto dorazili aj strážnici, ktorí obďaleč riešili zle zaparkované auto. „Keď pribehli na miesto, bolo už po všetkom. Celé to trvalo len pár sekúnd,“ povedal veliteľ Dubskej mestskej polície Tomáš Pykal.

Dávid skončil s vyrazenými zubami, nepočuje na pravé ucho, má narazené rebrá a ranu v ústach mu lekári museli zašiť. Hovorí však, že nič neľutuje, a keby sa do rovnakej situácie dostal znovu, zachoval by sa rovnako. Starosta Dubí chce Dávida za jeho hrdinský čin oceniť. „Bude to oficiálne poďakovanie za statočný čin a k tomu aj finančný dar,“ povedal. Rómovia z Dubí po incidente ihneď vydali vyhlásenie, v ktorom útok odsúdili.
Mnohí si totiž mysleli, že agresormi sú oni. Starosta Dubí podľa denníka tvrdí, že so starousadlími Rómami nemajú žiadny problém a že po zapojení asistentov prevencia kriminalita klesla o 90 percent. „Toto hatí roky práce radnice aj agentúry pre sociálne začlenenie,“ zúfa si.

Krvavý kúpeľ na kúpalisku! Skupinka zmlátila Davida, ktorý sa zastal matky

Útočníci totiž pochádzajú podľa všetkého z Teplíc, kam sa presťahovali pred nedávnom z Anglicka. Kým miestne deti budú ďalej platiť 10 korún a dospelí 35, pre cudzích bude ododneška vstup za 40 a 120 korún. Podľa Českej obchodnej inšpekcie je to však diskriminácia.

„Aj keď to možno ľudsky chápať, nie je to fér. A je to nezákonné, pretože nemožno automaticky znevýhodniť obrovskú skupinu ľudí len kvôli bydlisku,“ vyhlásil hovorca ČOI Jiří Fröhlich. „To nie sú dvojaké ceny,“ bráni sa Pípal. Tvrdí, že nikoho nezvýhodňuje, ale naopak obyvatelia Dubí dostávajú zľavu. „Miestni sa sťažujú, že sem jazdia celé autobusy z Teplíc a Krupky a pre nich potom už nie je na kúpalisku miesto,“ uzavrel.