Známu transsexuálnu spisovateľku (†69) kruto zavraždili! Podozrivým je uprchli študent s Kolumbie!

892

Kimberley McRaeová, šesťdesiatdeväťročná autorka populárnej knihy, bola nájdená mŕtva vo svojom byte pri pláži. Uškrtenú, zviazanú, s náhubkom v puse a zabalenú do uteráka ju tam našiel realitný agent! Po niekoľkých týždňoch strážcovia zákona oznámili, že majú podozrivého, ktorým má byť dvadsaťročný utečenec.

Kimberley McRaeová bývala v prenajatom byte ležiacom pri pláži na predmestí austrálskeho Sydney. Šesťdesiatdeväťročná transsexuálka, ktorá sa živila ako prostitútka, bola medzi tamojšími obyvateľmi známa a veľmi obľúbená. V byte žila dlhých šesť mesiacov a pred tým dvanásť rokov bývala v inom dome v rovnakej ulici.

Takmer dennodenne ju vídali cvičiť či prechádzať sa na pláži. Všetkých preto šokovala jej smrť. Pod menom Isabella Lawsonová dokonca napísala knihu, v ktorej detailne opisovala život transsexuálov. „Viac než dekádu bola ikonou Coogee. Bola najmilšou osobou, ktorú som poznala,“ uviedla jej kamarátka Presley Hunterová pre britský denník Daily Mail.

Majú transsexuáli menštruáciu? Pýta sa autorka Harryho Pottera Rowlingová. Za čo čelí nenávisti aktivistov 

Kimberley bola začiatkom januára nájdená mŕtva vo svojom byte. Zviazanú, s náhubkom v puse a zabalenú do uteráka ju tam našiel realitný agent, ktorý ju šiel skontrolovať po tom, čo mu zavolala Kimberleina sestra s tým, že sa jej dlho neozvala. Po vstupe do bytu ho čakal strašný pohľad. „Je to tak smutné, vždy bola naozaj milá a zakaždým, keď ma a moje deti videla, tak nás pozdravila,“ uviedla susedka.

Poprava v USA: Pri sexe uškrtil transsexuálneho prostitúta

Prípadom sa začala zaoberať polícia a bola nariadená súdna pitva, pri ktorej sa zistilo, že Kimberley bola uškrtená. Podľa informácií už spomínaného britského denníka polícia z vraždy ženy podozrieva dvadsaťročného študenta z Kolumbie, ktorý medzitým odcestoval z Austrálie na karibský ostrov Aruba. Vyšetrovatelia v súčasnosti spolupracujú s britskými úradmi a rokujú o odovzdaní mladíka do Austrálie. „Prioritou austrálskych úradov je návrat muža, aby čelil spravodlivosti,“ uviedla austrálska polícia.

Za znásilnenie Poľky a transsexuála už dostal vodcu gangu 16 rokov väzenia