Zvláštnym spôsobom si chcel zarobiť tridsaťosemročný podnikateľ z Brna – na internete sa vydával za maloleté dievčatko a lákal mužov na erotické služby. Potom z nich ťahal peniaze pod vyhrážkami, že inak je udá na polícii. Teraz ho čaká súd, ten ale už potrestal aj jeho „obete“ – bol medzi nimi okrem iného aj jeden herec.

Podľa serveru iRozhlas.cz, ktorý na prípad upozornil, sa muž vydával na dvoch erotických weboch za Kristínku a ponúkal erotické služby. „Nemohla som to do inzerátov napísať, ale ešte som nemala pätnásť rokov. Dúfam, že to nie je problém, „písalo“ dievčatko“ potom záujemcom.

 Bude to naše  tajomstvo 

Niektorí ju rovno odmietli, ďalší jej to počínanie vyhovárali. Ale našlo sa aj dosť záujemcov, ktorí s potešením prijali. „Bude to naše tajomstvo,“ zaznelo vraj. Lenže za šiestimi profilmi maloletých dievčat v skutočnosti sedel tridsaťosemročný podnikateľ. Občas si s mužmi písal z domova, niekedy ale aj z dovolenky – napríklad na Maurícia.
Plán vyzeral dokonale – so svojimi obeťami nadviazal kontakt, a keď ich dostatočne navnadil, požiadal o pár stoviek, aby za nimi „Kristínka“ mohla prísť. Pri prevode peňazí na účet získal meno aj priezvisko muža, ktorému sa vzápätí ozvala „matka dievčatka“, ktorá muža začala vydierať s tým, že ak nepošlú peniaze, ich sexuálnu komunikáciu s maloletým dieťaťom odovzdá mužovej partnerke a hlavne polícii.
Valná väčšina mužov peniaze radšej poslala. A neboli to malé sumy – podvodník chcel občas pár tisícoviek, ale niekedy oveľa viac. Jeden muž v troch splátkach podľa Rozhlasu poslal 200 tisíc korún (8 tisíc eur), kvôli ktorým si musel zobrať aj úver. Všetko prasklo vo chvíli, keď vydierač chcel od jednej z obeti ďalšie peniaze. Muž ale už nič nemal, a tak sa nakoniec obrátil na políciu.

Zneužil ma vibrátorom, keď som iba mala 15 rokov! Ďalšie obeť miliardára Epsteina:

 Milión korún za tri mesiace  vydieranie 

Polícia má zdokumentované trojmesačné obdobie v roku 2017, kedy si vydierač zarobil viac ako milión korún (40tisíc eur). Policajti ale veria, že komunikácia prebiehala dlhšie, a tak si asi prišiel určite na oveľa väčšiu sumu.
„Muž bol obvinený z vydierania a hrozí mu väzenie na dva až osem rokov,“ povedal Rádiožurnálu prokurátor zo štátneho zastupiteľstva Brno-venkov Michal Jílovec. Polícia však vyšetrovala aj jeho obete – celú dobu sa totiž domnievali, že komunikujú s maloletým dieťaťom, čím porušili zákon. „Nadväzovali nedovolený kontakt s dieťaťom, hoci vedeli, koľko má rokov,“ dodal Jílovec.

 Sex s dievčatkom chcel aj  herec 

Muži boli podozriví z pokusu o nezákonní kontakt a zvádzania k pohlavnému styku. Polícia vyšetrovala viac ako stovku mužov, polovica z obvinených skončila na súde, ktorý im všetkým udelil podmienku.
„Preskúmané, osoby boli naprieč sociálnym spektrom – boli to konatelia veľkých spoločností, robotníci, úradníci v štátnych organizáciách. Bol medzi nimi aj jeden herec,“ priblížil Radomil Filek z pražského policajného oddelenia informačnej kriminality, ktorý na prípade pracoval. Konkrétne k menám sa Rozhlasu nevyjadril.