Známy psychiater a líder kapely zomrel pri tragickej nehode. Na bicykli ho prešiel nákladiak!

2741

Tragédia sa stala vo štvrtok popoludní v Nitre. Známy psychiater a muzikant František Kuzma († 51) zomrel po tom, čo ho na bicykli zrazil nákladiak.

František Kuzma, známy psychiater a muzikant, vo štvrtok prechádzal okolo kolóny áut v Nitra, keď ho zrazil nákladiak, ktorý chcel odbočiť. Psychiater, ktorý bol primárom na tamojšej psychiatrickej klinike, bol na mieste mŕtvy.

Ani na nových sídliskách developeri a primátori nemyslia na cesty pre cyklistov!

„Päťdesiatjedenročný cyklista prechádzal okolo kolóny áut po pravom okraji cesty. Keďže prvé vozidlo už odbočovalo vpravo, došlo k stretu s cyklistom. Pri zrážke s autom došlo k fatálnym následkom,“ uviedla pre Topky.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Zatiaľ nie je jasné, či svoju úlohu v tragickej nehode zohral alkohol. Policajti na mieste podrobili dychovej skúške vodiča nákladiaku a výsledok bol negatívny. Ak alkohol pred jazdou užil cyklista, bude zistené pri nariadenej pitve.

KRISTY: Polícia pátra po vodičovi, ktorý má na svedomí smrť 41-ročnej cyklistky

Smrť Kuzmu zasiahla všetkých jeho známych. Na stránke na sociálnej sieti jeho kapely Dr. Zetor stojí: „R.I.P. (Odpočívaj v pokoji – pozn. Red.), Fero.“

„S hlbokým zármutkom sme dnes prijali správu o tragickej smrti nášho veľkého fanúšika, MUDr. Františka Kuzmu. Človeka, ktorý bol lídrom hudobnej skupiny Dr. Zetor a zároveň primárom Psychiatrickej kliniky Fakultnej nemocnice v Nitre,“ uviedol hokejový klub HK Nitra na Facebooku.

Smrť skosila ďalšieho belgického cyklistu