Keď otvorila oči, ležal na nej lekár

V tej chvíli sa otvorili dvere izby a vošiel asi päťdesiatročný muž a zamieril k posteli. Patricia v ňom spoznala lekára, ktorý jej v to ráno dával anestéziu.
„Ako sa máte?“ spýtal sa.
Ani nepočkal na odpoveď a začal čosi robiť s infúziou. Patricia okamžite pocítila v zápästí príval studenej kvapaliny. Oťaželi jej viečka. Počula, že sa lekár pýta, či má nohy studené alebo teplé. Potom ju obostrela tma a ponorila sa do zvláštne strnulého stavu. Nie však nadlho. V každom prípade nie tak dlho, ako očakával anestéziológ. Pretože keď otvorila oči, lekár na nej ležal a znásilňoval ju!

pix-anesteziolog

„Čo to robíte?“ vykríkla.
Prekvapený lekár sa strhol a zajachtal:
„Dávam vás na miesto, skoro ste spadli.“
Ako však môže oklamať ženu, ktorú znásilňoval, aj keď nebola pri plnom vedomí? Ako ju presvedčí, že sa mýli, že sa nič nestalo? Patricia znovu skríkla, čím zahnala lekára na útek.
Potom reflexívne urobila niečo, čo v ďalšom priebehu udalostí veľmi zaváži. Natiahla sa za papierovými vreckovkami, zotrela lekárovo semeno a odložila si ho.
Vtedy už vošla do izby ošetrovateľka, ktorú prilákal Patriciin krik. Tá jej pokojne vysvetlila, čo jej lekár urobil. Ošetrovateľka sa len neveriacky zasmiala: „Určite sa vám to snívalo. Skúste si oddýchnuť.“

Keď ošetrovateľka odišla, Patricia zvesila telefón, zavolala manželovi a všetko mu rozpovedala. Horko-ťažko sa jej podarilo presvedčiť ho, že sa to naozaj stalo.
Na druhý deň ráno prišiel Patriciu navštíviť riaditeľ nemocnice, pretože ošetrovateľka ho informovala o jej obvinení.

„To, čo hovoríte, je veľmi vážne,“ povedal, keď si Patriciu vypočul. „Toho lekára poznám už dávno.“
Anesteziológ skutočne predstavuje počestnosť. Študoval na vynikajúcej lekárskej škole, pracoval ako vojenský lekár a nakoniec sa začal venovať anesteziológii. Bol ženatý, mal tri deti a viedol príkladný rodinný život.
„Ručím zaňho,“ pokračoval očividne nespokojný riaditeľ.
Funkcionár nemocnice obvinil Patriciu, že si celú historku vymyslela!
Na druhý deň Patricia aj tak súhlasila, že bude konfrontovať lekára v riaditeľovej kancelárii. Všetko sa odohralo za prítomnosti jej manžela. Lekár sa správal pohŕdavo a pohoršoval sa.
Obaja muži určite nevedeli, že Patricia má vďaka svojej duchaprítomnosti vo vreckovke dôkaz o znásilnení.
Po prepustení z nemocnice si Patricia vymohla rozhovor s prezidentom oblastnej lekárskej rady. Vypočul si ju bez prerušovania a nakoniec sa veľmi vážnym hlasom spýtal:
„Uvedomujete si, že môžete toho lekára poslať na desať rokov do väzenia?“
„Desať rokov nebude stačiť!“

Spermie vo vreckovke patria lekárovi

Rada zorganizovala ďalšiu konfrontáciu. Teraz však anesteziológ predložil list jednej sestričky, že nemohol byť v izbe, kde prišlo k znásilneniu, lebo v tom čase bol na inom mieste v nemocnici. Bol to chybný dátum? Falošné svedectvo? Patricia to nechce vedieť. 13. júna podala žalobu. Polícia si zobrala vreckovku, ktorú Patricia starostlivo opatrovala. Vyšetrujúci sudca, prv ako požiadal anesteziológa, aby sa podrobil testu na DNA, chce mať istotu, že Patricia neklame a že spermie vo vreckovke nepatria jej manželovi, ktorý musí dať vzorku krvi.

16. septembra hematologické laboratórium potvrdilo, že spermie nepatria Patriciinmu manželovi.
1. októbra sudca požiadal lekára, aby aj on odovzdal vzorku krvi. Súhlasí, lebo sa tomu nemôže vyhnúť, ak tým nechce priznať svoju vinu.
11. októbra dostali vyšetrovatelia výsledok: spermie vo vreckovke patria ctihodnému lekárovi.
Násilník je tentoraz v úzkych. Už sa nemôže spoliehať na svojich ochrancov. Nezostáva mu nič iné, len sa priznať a pykať za svoj prečin.

Patricia žiada exhumáciu mŕtvoly

Keď lekár dostal predvolanie pred súd, pochopil, že je stratený. Jeho rodina, ktorá o ničom nevie, sa dozvie, čo sa odvážil urobiť pacientke. Miestna tlač sa o afére dozvie a bude ju prepierať na verejnosti. 14. októbra nasadol do auta a zamieril na miesto, kde má na vidieku chalupu. Má úmysel spáchať samovraždu? Prinútili ho výčitky svedomia, aby naplno stlačil plynový pedál?
O niečo neskôr si automobilisti všimli auto, ktoré sa rútilo po cestičke a v plnej rýchlosti narazilo do duba. Zastavili a utekali k vozidlu, ktoré začalo horieť. Za volantom videli muža, ktorý zrejme ešte žil. Neskôr sa vo vraku auta našla zuhoľnatená mŕtvola. Lekárova smrť, ktorá pripomína samovraždu, znamenala, že k súdnemu procesu neprišlo. Keď však obvinený nežije, zostáva obeť. Patricia sa nemieni zastaviť. Požiadala o exhumáciu zuhoľnatenej mŕtvoly a o rozbor DNA, pretože nie je isté, či naozaj ide o anestéziológa. Patricia našla niekoľko zvláštnych vecí. Svedkovia nehody sa nezhodovali v popise šoféra a rodina mŕtveho neidentifikovala. Stal sa taký prípad, že zločinec posadil do svojho auta mŕtvolu a zapálil ho. Nik však tejto verzii neverí. Len Patricia sa pevne drží myšlienky, že lekár ešte žije a niekde sa skrýva, aby unikol spravodlivosti. Stačí povedať, že sa jej nedarí vymazať z pamäti moru, ktorá ju zobudila.

Pch