Po analýze tejto témy Adrianom Kasperskym sa ukázalo, že táto zvláštna budova slúžila ako kultúrne a administratívne centrum parku Fogo. Bola tu tiež objavená komunita viac ako 1000 ľudí, ktorí tu nelegálne žili a obrábali pôdu priamo v chránenej oblasti.

Priamo uprostred sopky v národnom parku Fogo bola objavená veľmi zvláštna, architektonicky zaujímavá budova, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou slúžila ako administratívne a kultúrne centrum národného parku Fogo. Teraz už je možné túto budovu obdivovať iba na fotografiách, pretože fungovala iba jeden rok. V dôsledku sopečnej erupcie v roku 2014 bola úplne zničená a stovky ľudí z neďalekej dediny Cha das Caldeiras boli nútení opustiť svoje domovy.

parku-fogo-01

parku-fogo-02

parku-fogo-03Táto už zničená budova inšpirovala architekta Adriana Kasperskyho, ktorý na jej základe vytvoril nový projekt. Budova je z diaľky takmer neviditeľná a až keď sa vydáte bližšie, začne sa budova s názvom Caldera objavovať. Presklené plochy na bokoch budovy umožňujú unikátny výhľad na sopku …