Dva týždne po dokončení záverečnej policajnej správy o zastrelení kameramanky Halyny Hutchinsovej Alecom Baldwinom bol dokument zverejnený. A naozaj z neho mrazí.

Už je to cez rok, čo došlo k tragickej nehode pri natáčaní westernu Rust. Alec Baldwin (64) v úlohe slávneho vyhnanstva dostal v jednej scéne omylom do ruky zbraň, ktorá bola ostro nabitá. Pri natáčaní nečakane postrelil svoju kameramanku Halynu Hutchinsovú (†41) tak závažne, že do pár hodín od zásahu dňa 21. 10. 2021 zomrela. Pri scéne bol postrelený aj režisér filmu Joel Souza.

Spis, v ktorom sa píše o tom, ako k tragédii došlo, obsahuje 551 strán, vrátane vyjadrení účastníkov, polície a FBI.

Podľa výpovedí svedkov sa produkcia filmu zmietala v totálnom chaose ešte pred nehodou. V osudný deň počuli všetci zbrojárku Hannah Gutierrez-Reedovú povedať, že zbraň je v poriadku, keď ju Alekovi Baldwinovi dala.

Ide vám len o prachy! Alec Baldwin sa oprel do rodiny zastrelenej kameramanky

 Ako teda mohlo k nehode  dôjsť?

Podľa policajného spisu bolo peňazí na rekvizity veľmi málo. A hoci sa snažila zbrojárka každý deň o strelné zbrane starať, prišlo sa pri vyšetrovaní na to, že osudová pištoľ pri nakrúcaní už dvakrát omylom v minulosti vystrelila. V týchto prípadoch išlo o rany slepými nábojmi, ale aj tak bolo jasné, že dotyčná zbraň nie je na 100 % spoľahlivá. Celé natáčanie sa odohrávalo v chaose. Nedodržovali sa bezpečnostné protokoly a ľudia prichádzali na pľac vyčerpaní, pretože pracovali v 14-hodinových smenách.

Bolo to plánované! Šokujúce slová právnikov o streľbe Aleca Baldwina

K osudnej chybe malo dôjsť pri kontrole nábojov. Slepé náboje obsahujú oproti tým pravým guličky, ktoré pri zatrasení hrkajú. A hoci kameramanka nábojmi zachrastila, aj tak sa tam dostal omylom jeden ostrý. Krabička bola totiž už otvorená… A pravdou je, že keď hrkáte so všetkými guľkami naraz, nebudete počuť, či niektorá nechrastí.

Štátna zástupkyňa však uviedla, že meno Aleca Baldwina nebolo očistené a stále je jedným zo štyroch možných obvinených.

Aby sa zmiernili zlé spomienky štábu, tak sa prekliaty film nebude na tragickom mieste v Mexiku dotáčať. Namiesto toho sa presunie jeho výroba do slnečnej Kalifornie.