Vo veku šesťdesiatich šiestich rokov zomrel americký hudobník a frontman kapely The Heartbreakers Tom Petty, ktorý bol od nedele hospitalizovaný po zástave srdca. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na jeho manažéra.

Americké médiá priniesla informáciu o Pettyho úmrtí už v pondelok, losangelská polícia ju však vyvrátila s tým, že hudobník je stále nažive, ale jeho stav je veľmi vážny. V utorok ráno potvrdil správu podľa agentúry Reuters jeho manažér.
Tom Petty bol na americkej hudobnej scéne činný od prvej polovice 70. rokov, preslávil sa predovšetkým vďaka účinkovaniu so skupinou The Heartbreakers, ktorú viedol a s ktorou vydal cez desiatku albumov. Ich posledný a cenená doska Hypnotic Eye vyšla v roku 2014. Posledné koncertné turné dokončila kapela pred týždňom.

K poznávacím znameniam Pettyho hudby patrí zvonivý zvuk dvanásťstrunnej gitary Rickenbacker, akou sa preslávil George Harrison a ktorá hrala podobne zásadnú úlohu napríklad v nahrávkach ďalšej slávnej americkej kapely The Byrds.
Celosvetovo predal viac ako 80 miliónov platní a je podpísaný pod hity ako Learning to Fly, Free Fallin ‘alebo I Will not Back Down. V roku 2002 bol uvedený do Rokenrolovej siene slávy

Petty bol tiež členom superskupiny Traveling Wilburys, ktorú na prelome 80. a 90. rokov tvorila hviezdna zostava vrátane Boba Dylana, Jeffa Lynna a George Harrisona. S ňou vydal dve dosky, na prvú nazvanú Traveling Wilburys Vol. 1 sa podieľal Roy Orbison, pred prípravou druhej, v duchu kapelného humoru pomenovanej Vol. 3, zomrel.
Petty zostal partii verný. Spolu s Lynn sa podieľal napríklad v roku 2002 na pietnom koncertu usporiadanom na Harrisonová počesť po hudobníkovej úmrtí.