Vo veku nedožitých 52 rokov v stredu v noci nečakane zomrel Chris Cornell, americký rockový spevák skupiny Soundgarden a neskôr Audioslave.

Oznámil to jeho mediálny manažér Brian Bumbery, ktorý agentúre AP povedal, že spevák zomrel v stredu v noci v Detroite. Cornellovu smrť označil za „náhlu a nečakanú“. Rodina je podľa jeho slov z úmrtia šokovaná.
Príčina úmrtia speváka s nezvyčajným hlasovým rozsahom, ktorý je známy ako jeden z grungeových pionierov, nie je známa.
Cornell bol na turné so Soundgarden a krátko pred smrťou zverejnil na svojom twitteri pozitívne správy o vypredanom koncerte.
Cornell pochádza zo Seattlu, kde sa na začiatku 80. a 90-tych rokov zformovalo viacero kapiel vyznávajúcich charakteristický hrubý gitarový zvuk s jednoduchými melódiami známy ako grunge. Okrem skupín Nirvana a Pearl Jam boli jeho najznámejšími predstaviteľmi práve Soundgarden, ktorú založil v roku 1984 a vydali spolu šesť albumov.


Kapela sa rozpadla v roku 1997, ale opäť sa dala dokopy pred siedmimi rokmi. Za skladby Spoonman a Black Hole Sun získali dve ceny Grammy.
V čase ich nečinnosti Cornell spieval so skupinou Audioslave, ktorú založili s bývalými členmi kapely Rage Against the Machine. Skupina vydala tri oceňované albumy.
Spevák, ktorého rozsah takmer štyroch oktáv a charakteristická farba hlasu ho pravidelne radili na popredné miesta odborných rebríčkov rockových vokalistov, mal tiež niekoľko sólových projektov.