Slovenský hokej sa ešte nespamätal zo smrťou bývalého reprezentanta Borisa Sádeckého a už chystá ďalší pohreb. Vo veku 36 rokov zomrel Dušan Pašek mladší. Rovnako ako jeho otec, majster sveta z roku 1985, spáchal samovraždu.

Viceprezidenta klubu iClinic Capitals našli obeseného na bratislavskej Kolibe. Smutnú správu už potvrdilo vedenie klubu.

Dušan Pašek s mamou a sestrou

Odchovanec Slovana bol trojnásobným majstrom republiky. Jeden extraligový titul získal s materským oddielom, ďalší dvaja v drese ultrarivala z Košíc. V slovenskej najvyššej súťaži hájil aj farby Skalice, Piešťan a krátko aj Bánskej Bystrice.

Hokej: Pašek predĺžil zmluvu s Košicami do roku 2013

Úspešnú kariéru ukončil kvôli zdravotným problémom pred piatimi rokmi. „Od operácie platničky som už nemohol naplno trénovať a robiť veci ako predtým. Moja výkonnosť išla preto dole a na ľade som sa stále viac trápil a bojoval skôr so svojim telom ako so súpermi,“ povedal vtedy Pašek junior.

Hokej: Dušan Pašek by sa v utorok 7. septembra dožil päťdesiatky

Jeho smrť prišla len pár hodín po srdcovom kolapse Borisa Sádeckého, ktorý zomrel v utorok.
Pašek mladší bol synom ikony československého hokeja Dušana, ktorý si siahol na život 14. marca 1998, keď zastával funkciu prezidenta hokejového zväzu. Spolupracovníci ho našli mŕtveho priamo v jeho pracovni.