Zomrel kráľ miliardových podvodov Bernie Madoff († 82), dohnal vlastného syna k samovražde!

191

Takzvaný „Kráľ Wall Street“ zomrel vo federálnej väznici, kde si odpykával trest sto päťdesiatich rokov za závratné finančné podvody. Bol považovaný za páchateľa najväčší sprenevery v histórii Spojených štátov. Medzi jeho obete patrí napríklad režisér Steven Spielberg alebo herec Kevin Bacon a škody, ktoré svetu zanechal, v prepočte presiahli miliardy euro!

Investičná firma Bernard L.Madoff Investment Securities, ktorej bol Madoff vlastníkom, mala fungovať na tzv. Ponziho schéme. Na rovnakom princípe sú založené aj pyramídové hry, známe niekedy aj ako lietadlo. Investori takto zverujú fondu peniaze pod prísľubom vysokého zhodnotenia. Prevádzkovateľ fondu ale peniaze ďalej neinvestuje a prvým klientom vypláca výnosy z prostriedkov tých, ktorí do systému vstúpili až neskôr.

Odmeny na Wall Street boli najvyššie od začiatku krízy

Služieb investičnej firmy využívali celebrity, charity, nadácie aj veľké banky. Klienti, ktorí z „rozbehnutého vlaku“ nestačili vystúpiť včas, prišli podľa súdu až o 65 miliárd dolárov. Zoznam poškodených klientov bol dlhý a pestrý. Ťažko zasiahnuté boli napríklad židovské nadácie, ktoré Madoffovi verili, pretože finančník pochádzal z prostredia prominentnej židovskej komunity v USA.

USA: Prístav v Oaklande zatvorili kvôli demonštrantom proti Wall Streetu

Madoffova reputácia bola natoľko zlá, že k súdnym líčeniam musel chodiť v nepriestrelnej veste. Dokonca dohnal k samovražde vlastného syna. Ten mal na jeho nekalé praktiky upozorňovať. 29. júna 2009 bol Madoff odsúdený na 150 rokov väzenia.

Krásna podvodníčka Anna, ktorá oblafla aj Billa Gatesa a a užívala si to