Zomrel miliardár Tony Hsieh. Na Deň vďakyvzdania ho vytiahli z plameňov…

 Smrť prišla o týždeň neskôr

950

Miliardár Tony Hsieh (†46), bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Zappos, spoločnosť, ktorá sa zameriava na on-line oblečenie a predaj obuvi, zomrel v piatok na zranenia, ktoré utrpel v súvislosti s požiarom rodinného domu pri návšteve svojej rodiny v Connecticute. O jeho úmrtí informovali americké médiá.

Ako informovala CNN s odvolaním sa na hovorcu spoločnosti DTP v Las Vegas, pre ktorú Tony Hsieh pracoval, podnikateľ odišiel pokojne, obklopený rodinou. Hsieh zomrel na následky zranení, ktoré utrpel pri požiari domu pri návšteve svojich blízkych v Connecticute.

Požiar v blázinci: Priviazaní pacienti na lôžku boli bez šance

Tragický požiar sa stal 18. novembra. Hasiči dorazili do domu po oznámení o 3:30 miestneho času. Na mieste činu zistili, že len jedna osoba bola uväznená v plameňoch vo vnútri –  Tony Hsieh. Ako následne povedal náčelník hasičov Thomas Curcio, muža odviezli a okamžite resuscitovali, následne letecky previezli do londýnskej nemocnice, kde boli zabezpečené základné životné funkcie. Keďže jeho stav bol vážny, bol opäť letecky prevezený do špecializovanej nemocnice v Bridgeporte. Statočne bojoval s ťažkými popáleninami, ale po deviatich dňoch, v piatok 27. novembra, im však bohužiaľ podľahol.

Obrovská rodinná tragédia! Pri požiari zhorela matka a šesť detí.

Bol svetovo preslávený ako úspešný podnikateľ. Ako ABC11 správy, budúci miliardár absolvoval Harvard University a potom sa pripojil k spoločnosti s názvom ShoeSite.com v roku 1999. Pod jeho vedením tento on-line predajca obuvi rástol a Hsieh ho predal Amazonu o 20 rokov neskôr za 1,2 miliardy dolárov. Avšak, on zostal vo firme až do svojho odchodu do dôchodku.

Muž prežil tri týždne v mrazivej divočine, pri požiari prišiel aj o psa

Bol tiež zapojený do revitalizácie centra Las Vegas, ktorému daroval 350 miliónov dolárov na obnovu. „Tony Hsieh zohral kľúčovú úlohu pri transformácii centra Las Vegas. Kathy a ja posielame našu lásku a sústrasť Tonyho rodine a priateľom v ťažkých časoch,“ povedal guvernér Nevady Steve Sisolak.

Nasledovala vlna kondolencií a kondolencií od mnohých významných a známych osobností. Medzi nimi bol slávny skateboardista a podnikateľ Tony Hawk, ktorý napísal: „Tony Hsieh bol vizionár. Bol veľkorysý, pokiaľ ide o jeho čas a ochotu podeliť sa o svoje neoceniteľné skúsenosti so všetkými ostatnými.“

Divné úmrtia 31: Žena miesto relaxácie našla smrť vo zvukotesnej nádrži! 

„Bol to naozaj originálny mysliteľ, skvelý podnikateľ a láskavý a veľkorysý priateľ mnohých ľudí,“ max Levchin, spoluzakladateľ platobnej brány PayPal. V podobnom duchu hovoria aj desiatky ďalších osobností o tragicky zosnulom miliardárovi.