Zomrel najstarší človek na svete, 117ročná Japonka Mijako

2356

V Japonsku v nedeľu zomrela 117ročná Čijó Mijaková, ktorá bola považovaná za najstaršieho človeka na svete. Informovala o tom v piatok agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady. Úmrtie Mijakovej potvrdila vláda prefektúry Kanagawa, kde žena žila. Žiadne ďalšie podrobnosti úrady na žiadosť rodiny nezverejnili Mijaková sa narodila 2. mája 1901.

Bola tri mesiace najstarším človekom na svete

Najstarším človekom sveta sa stala tento rok v apríli, kedy na juhu Japonska skonala vo veku 117 rokov Nabi Tadžimaová. Podľa Guinnessovej knihy rekordov sa Mijaková rada venovala kaligrafii, ktorú sa naučila už v detstve. Kaligrafické diela vraj vytvárala donedávna. Záľubu nachádzala aj v dobrom jedle, chutilo jej hlavne suši a úhorie mäso.

Japonské ministerstvo zdravotníctva, práce a sociálnych vecí oznámilo, že najstarším človekom sa po skone Mijakové stala Kane Tanakaová, ktorá má 115 rokov a žije v juhojaponskej prefektúre Fukuoka. Guinnessova kniha rekordov však uviedla, že nový najstarší človek sveta zatiaľ nebol oficiálne potvrdený. Najstarší muž sveta Japonec Masazo Nonaka zo severojaponského ostrova Hokkaidó oslávil v stredu 113. narodeniny.