V New Yorku v piatok zomrel posledný žijúci hrdina legendárneho westernu Sedem statočných Robert Vaughn. Osemdesiattriročný herec zosnul po krátkom boji s leukémiou, uviedol jeho manažér Matthew Sullivan. Informovali o tom svetové médiá.

Medzi hollywoodske hviezdy sa Vaughn zaradil už v roku 1959, kedy bol nominovaný na Oscara za snímku Chlapci z Filadelfie. Ťažiskom jeho hereckej práce bola ale neskôr predovšetkým práca pre televíziu. Na konci 60. rokov sa objavil v niekoľkých známych filmoch ako bol napríklad Most pri Remagene (nakrúcaný tiež v Československu), so Stevom McQueenom v snímke Bullitov prípad alebo vo filme Julius Caesar z roku 1970.
Na začiatku 70. rokov sa objavoval v britskej televízii, neskôr sa vrátil späť do USA. V slávnom westerne Johna Sturges Sedem statočných z roku 1960 zahral postavu váhavého strelca menom Lee.

V roku 1978 získal Vaughn cenu Emmy za seriál Washington: Behind Closed Door a v roku 1979 získal nomináciu na Emmy za seriál Backstairs in the White House. V 90. rokoch sa objavoval v televíznych filmoch alebo seriáloch, ako bola Chůva k pohledání alebo Zákon a poriadok.


Vaughn po sebe zanechal manželku Lindu, syna Cassidyho a dcéru Caitlin. „Pán Vaughn zosnul obklopený svojou rodinou,“ povedal manažér Sullivan.