Vo veku 74 rokov zomrel americký spevák a herec Michael Lee Aday, známy ako Meat Loaf. Preslávil sa najmä albumom Bat Out Of Hell z roku 1977, ktorý patrí k najpredávanejším doskám všetkých čias. Zahral si aj vo filme Klub bitkárov.

Až do jeho poslednej chvíle mu bola po boku manželka Deborah a tiež dcéry Amanda a Pearl. Správu o jeho odchode potvrdil jeho dlhoročný agent Michael Green.

„Bol monštruózny, asi najviac fascinujúcou personou, s akou som sa kedy stretol. Vtedy bol oveľa mohutnejší ako neskôr, a pretože som vyrastal na Richardovi Wagnerovi a všetci moji hrdinovia boli ‘väčší ako život’, okamžite mi bolo jasné, že s týmto človekom chcem pracovať,“ popísal v jednom rozhovore svoje dojmy z prvého stretnutia s Meat Loafem skladateľ Jim Steinman, s ktorým spevák natočil album Bat Out Of Hell a pokračovanie Bat Out Of Hell II: Back Into Hell z roku 1993. Z neho vzišiel ohromný hit I’d Do Anything For Love (But I Won’t Do That) , za ktorý bol spevák ocenený Grammy v kategórii Najlepší sólový rockový spevácky výkon.

Pôvodne sa volal Marvin Lee Aday, pričom neskôr si krstné meno zmenil na Michael. Prezývku Meat Loaf (fašírka) získal už na škole. Telnatou postavou, hrmotným hlasom a záľubou vo všetkom bombastickom bol na hudobnej scéne neprehliadnuteľný.

Album Bat Out Of Hell, ktorý kompletne napísal Jim Steinman, vo svojej dobe pôsobil ako bomba a hlava sa z neho točí dodnes. Sedem superchytľavých grandióznych vreckových rockových opier. Úplne nadčasová, univerzálna doska. Emócie v nej obsiahnuté sú platné naprieč štýlmi a žánrami.

Zomrela legenda (†55) česko-slovenskej punkrockovej scény!

K svojmu životnému albumu sa Meat Loaf vrátil ešte dvakrát – na zmienenú „dvojku“ nadviazal v roku 2006 album Bat Out Of Hell III: The Monster Is Loose.

Poslednou spoločnou prácou dvojice Meat Loaf a Jim Steinman bol album Braver Than We Are (2016).

Zomrel americký rocker a frontman skupiny The Heartbreakers Tom Petty

Michael Lee Aday sa okrem spevu venoval aj herectvu – objavil sa v kultovom brakovom muzikáli Rocky Horror Picture Show, v komédii Štvanci, kde si zahral po boku Michaela Keatona či Joea Pantoliana alebo v adaptácii románu Chucka Palahniuka Klub bitkárov v réžii Davida Finchera.

Rockeri ako bohovia: 10 fotiek dokazujúcich silu rockových hviezd