Zomrela legenda! Moderátor Larry King pred smrťou chytil covid 

955

Slávny americký moderátor Larry King (†87) je bohužiaľ po smrti. Hviezda talk show zomrela! Po tom, čo bol v Los Angeles hospitalizovaný s covidom.

Správu o smrti moderátora priniesla televízia CNN, ktorej tvárou bol po niekoľko rokov. Show Larry King Live sa na nej vysielala neuveriteľných 25 rokov. Moderátorova ďalšia show Larry King Now bežala na Ora TV ďalších 8 rokov. Tvár Kinga bola veľmi známa, patril medzi celebrity, ktoré diváci poznajú z obrazoviek.

Na pozvanie spravodajskej televízie TA3 prišiel v roku 2011 do Bratislavy

 Syn Kinga potvrdil  jeho  smrť 

Smrť otca potvrdil aj jeho syn. Ora TV prišla so smútočným oznámením. „S hlbokým zármutkom Ora Media oznamujú smrť nášho spoluzakladateľa, moderátora a priateľa Larry Kinga, ktorý zomrel toto ráno vo veku 87 rokov v Lekárskom centre Cedars-Sinai v Los Angeles,“ stojí v ňom. „Počas 63 rokov naprieč platformami – rádiom, televíziou a digitálnymi médiami Larryho tisíce interview, cien a globálnych uznaní svedčí o jeho unikátnom a stálom talente v úlohe hlásateľa,“ uvádza sa vo ňom ďalej. Larry King bol na začiatku januára hospitalizovaný potom, čo chytil koronavírus.

 V minulosti prežil  rakovinu, infarkt i mŕtvicu 

Larry King počas svojho života zažil veľa zdravotných problémov. Bojoval s rakovinou pľúc i prostaty. V roku 1987 prežil infarkt. Pred dvoma rokmi prekonal mŕtvicu, po ktorej skončil v kóme na niekoľko týždňov, uviedol portál Metro. K tomu všetkému trpel cukrovkou.

Ruský prezident Vladimir Putin, s ktorým King viedol niekoľko rozhovorov, dnes vo vyjadrení vzdal úctu moderátorovej pamiatke a jeho „veľkej profesionalite“, oznámil Kremeľ. King za svoju kariéru spovedal všetkých šéfov Bieleho domu od roku 1974 a rad ďalších svetových vodcov, ako napríklad Palestínčana Jásira Arafata či juhoafrického prezidenta Nelsona Mandelu. Jeho hosťami bola aj rada celebrít, okrem iného Frank Sinatra, Marlon Brando či Barbara Streisandová.

 Na interview sa  nepripravoval 

Moderátor preslávil svojím uvoľneným spôsobom vedenie rozhovorov, málokedy pokladal ťažké otázky a svojich hostí sa nesnažil konfrontovať. Na väčšinu interview sa tiež podľa svojich slov takmer vôbec nepripravoval, čo však prezentoval ako jednu zo svojich predností. „Myslím, že za experta by mal byť považovaný hosť,“ uviedol vo svojich pamätiach k svojmu štýlu vedenia rozhovorov, ktoré sám nazval „infotainment“ (spojenie slov information a entertainment, teda informácie a zábava), a ktoré mu prinieslo slávu a milióny divákov po celom svete.