Carrie zomrela v nemocnici v Los Angeles, do ktorej ju previezli z letiska.
princess-leila-star-wars-carrie-fisher-02
Herečka Carrie Fisher, známa predovšetkým z účinkovania v kultových Hviezdnych vojnách, zomrela v utorok ráno vo veku 60 rokov. Zomrela dva dni po tom, čo na palube lietadla dostala infarkt. Informoval o tom portál TMZ.

Ako potvrdil zdroj blízky Fischerovej rodiny, herečka zomrela v nemocnici v Los Angeles, do ktorej ju previezli z letiska.

Predstaviteľka princeznej Leia z vesmírnej ságy Hviezdne vojny sa venovala písaniu kníh a práve v Los Angeles končila svoje turné pri predstavovaní nového knižného titulu.

V Hviezdnych vojnách si zahrala po boku Harrisona Forda a Marka Hamilla. Minulý rok sa objavila aj v siedmej epizóde Hviezdne vojny: Sila sa prebúdza. Nedávno skončila natáčanie ôsmej epizódy, ktorá má byť v kinách uvedená budúci rok.

Šesťdesiatročnej herečke sa srdce zastavilo pätnásť minút pred pristátím lietadla, informoval portál TMZ. Na palube bol medzi pasažiermi aj zdravotník, ktorý jej poskytol prvú pomoc.

Po pristátí lietadla v piatok o deviatej hodine večer nášho času ju začali oživovať záchranári, ktorí jej pulz nahmatali až po pätnástich minútach. Herečku potom okamžite previezli do nemocnice v Los Angeles. Jej brat neskôr pre médiá povedal, že jej stav je stabilizovaný.

Dcéra niekdajšej hollywoodskej hviezdy strieborného plátna Debbie Reynoldsovej (84) a speváka Eddieho Fishera (1928-2010) si zahrala aj v ďalších známych filmoch ako napríklad Blues Brothers alebo Harry a Sally.