Žralok zabíjal! V Karibiku našli mŕtvolu s odtrhnutou nohou!

Turistu (†38) v Karibiku zabil žralok

2143
Steve Loveček Lichtag žralok

Telo tridsaťosemročného francúzskeho turistu bolo nájdené bez nohy pri pobreží ostrova Svätý Martin. V Karibiku, kde trávil svoju dovolenku, ho zabil žralok.

Turista z Francúzska bol pravdepodobne zabitý žralokom tigrím, keď bol na dovolenke na ostrove Svätý Martin, informovali britské noviny The Mirror. Pitva potvrdila, že muž (†38) pri útoku, ktorý je v tejto oblasti vzácny, prišiel o nohu.

Žralok svoju obeť pohrýzol, keď vo štvrtok 10. decembra plával asi 500 metrov od pobrežia ostrova. „Jednalo sa zrejme o urasteného žraloka tigrieho, ktorý mohol byť dlhý tri až štyri metre,“ uviedol generálny tajomník prefektúry. Po útoku zakázali miestne úrady kúpanie a vodné športy až do 16. decembra, pretože je v čase dažďov zakalená voda a žraloky majú kvôli rozmazanému videniu problém s rozpoznaním koristi.

Keď stretnete žraloka, dajte mu ranu päsťou, radí dobrodruh Steve Lichtag

Miestne úrady teraz čakajú na potvrdenie, že sa v miestnych vodách denne vyskytujú žraloky, než sa rozhodnú pre ďalšie kroky. Bola vytvorená vedecká monitorovacia skupina, ktorá sa skladá z odborníkov z Tahiti, ostrova Réunion, Spojených štátov a vedcov z Antilles shark network. Tá by mala navrhnúť postup k ochrane žraločej populácie v Karibiku.

Žralok odhryzol chlapcovi (12) ruku! Pri útoku paryby v Egypte prišiel o končatinu aj sprievodca

Útoky žralokov sú v karibskej oblasti extrémne zriedkavé, od roku 2000 tu došlo k 34 nevyprovokovanými útokom, z čoho len štyri incidenty boli smrteľné. Konkrétne pri ostrove Svätý Martin došlo len raz k útoku v roku 2005, kedy bolo zaznamenaných jedno nefatálne napadnutie žralokom.

Zuby žraloka klapli na prázdno. Chlapčeka v mori na poslednú chvíľu zachránil policajt pred žralokmi!

V Karibiku ale žije viac obrov z čeľade parybovitých. Žralok veľrybí alebo tiež žralok obrovský je najväčším zástupcom žralokov. Obvykle dosahuje dĺžku okolo deviatich metrov. Živí sa planktónom a malými rybkami, pre človeka teda nie je nijako nebezpečný.

Návrat princeznej vĺn