Žraloky sa blížia k európskym plážam! Hľadajú ľahkú korisť…

2811

Chystáte sa na dovolenku k moru? Potom by ste mali zbystriť pozornosť! Od začiatku prázdnin sa objavujú informácie o napadnutí plavcov žralokmi. Svet šokovala správa o turistke, ktorú roztrhali žraloky tigrie na Bahamách. Posledné informácie z Chorvátska, obľúbenej destinácie Slovákov, tvrdia, že sa pri pobreží pohybuje žralok mako. Podľa známeho odborníka a filmára žralokov Steva Lichtaga by sme si na týchto predátorov v európskych vodách mali zvykať! Nebude vraj totiž výnimkou, keď okolo pláží bude plávať žralok biely.

Jordan Lindsayová, krásna študentka z americkej Kalifornie, odišla s rodičmi na vysnívanú dovolenku do tropického raja. Rodina si užívala na exotických Bahamách a v stredu popoludní sa vypravili na výlet loďou. Pri pobreží ostrova Rose Island sa mali potápať a navyše si užiť plávanie s divokými prasiatkami.

http://www.stcity.sk/prasaci-ostrov-na-bahamach-prasiatka-sa-tu-valaju-na-plazi-plavaju-s-ludmi-v-mori/

Avšak počas šnorchlovania a pozorovanie podmorského sveta došlo k tragédii. Jordan plávala v mori, keď sa k nej priblížili tri žraloky tigrie, ktorí sú pokladaní za jedny z najagresívnejších, a napadli ju!

Neďaleko od nej sa nachádzala jej mama, ktorá videla, ako jej vlastnú dcéru paryby trhajú na kusy. „Moja žena bola blízko Jordan, pár desiatok centimetrov, keď ten žralok zaútočil. Moja žena sa k nej potom dostala a odtiahla ju k pobrežiu,“ uviedol otec nebohého dievčatá Michael Lindsay pre ABC News.

Dievča pri šnorchlovaní „v dovolenkovom raji“ roztrhali tri žraloky, pred zrakmi jej rodičov!

Prípad dievčatá roztrhaného na kusy šokoval celý svet a všetci sa začali pýtať, či je to ojedinelý prípad. Útok sa síce odohral na Bahamách, avšak filmár žralokov Steve Lichtag tvrdí, že sa to môže stať aj v Európe a pomaly by sme si na to mali zvykať! Sezóna dovoleniek je pritom v plnom prúde a stovky Slovákov mieri k moru.

Profesionálny surfer a milovník žralokov je po smrti! Jeho koníček ho dostal

Najčastejšími destináciami sú Chorvátsko, Cyprus či Malta a práve tam sa podľa filmára počet žralokov zvyšuje. Od začiatku prázdnin z Chorvátska prichádzajú správy, že sa pri pobreží pohybujú paryby. Predátor bol videný pri Makarskej a neskôr pri Primoštenu. „Ak sa chystáte na dovolenku do Chorvátska, na Cyprus alebo Maltu, tam všade sa môžu vyskytnúť. V podstate tam môžete stretnúť akéhokoľvek žraloka a to aj veľkého bieleho,“ uviedol Lichtag pre Pluska.sk.

Dodal, že na Malte bol už ulovený veľký biely žralok. „Meral šesť a pol metra. Takže áno, naozaj sa môže stať, že na dovolenke v týchto destináciách stretnete akéhokoľvek žraloka. Bola by to teda obrovská vzácnosť, ale nie je to vylúčené.“

Žralokov k pobrežiu ženie málo potravy, pretože kvôli klimatickým zmenám vymierajú koraly a ryby. „Pozrime sa na to, čo sa deje s počasím – klimatické zmeny, z Európy sa pomaly stávajú trópy. Takže si na to musíme zvyknúť. Nastane situácia, kedy sa žraloky budú dostávať bližšie a bližšie a budú vyhľadávať potravu. Oni neradi lovia, požierajú druhy, ktoré nie sú schopné sa dostatočne brániť a nie sú dostatočne rýchle. No a človek je svojím spôsobom nemohúci,“ uviedol filmár žralokov.

Ryba si pripláva pre bozk už 25 rokov