Zuzana Belohorcová opisuje boj s koronavírusom na Miami

Koniec podnikania! Koronavírus ju pripravil o domov

3877

Niekoľko rokov si Zuzana Belohorcová (44) s manželom Vlastom Hájkom (45) a deťmi užívali blahobyt na Miami, ale s tým je koniec! Narýchlo opustili luxusný mrakodrap, pretože sa tam niekoľko ľudí nakazilo koronavírusom a ich podnikanie utrpelo obrovské straty.

USA majú najviac potvrdených prípadov nákazy koronavírusom (vyše 164 tisíc) na svete, cez tri tisícky ľudí vírusu už podľahlo a odhaduje sa, že počty budú naďalej stúpať s ďalším testovaním. Väčšina Slovákov a Čechov, čo v USA bola na dovolenke, sa už dostala domov, ale stále je tam veľa ľudí, ktorí za veľkou mlákou žijú. Jednou z nich je aj slovenská moderátorka Zuzana Belohorcová s rodinou.

„Opustili sme apartmán v 22. poschodí, kde sme žili, pretože sa v dome objavili už traja nákazení koronavírusom, a predčasne sme ukončili zmluvu. Presťahovali sme sa do našej rezidencie, ktorú sme doteraz prenajímali. Máme tu záhradu, bazén a voľnosť, to v mrakodrape už nebolo, všetko sa uzavrelo a navyše sme mali veľký strach o mojich rodičov, ktorí sú stále ešte tu s nami a čakajú na repatriačné let domov,“ povedala Belohorcová priamo z Miami.

Cestovať do zahraničia na dovolenku? Zabudnite!

„Na celú sezónu sme mali vybookovanú rezidenciu s bytmi, ale to padlo, všetci to zrušili, takže zárobok nula. Našťastie sme mali dosť našetrené, takže sme všetko vybrali a určite nám bieda nehrozí. Američania nemajú žiadne zásoby a peniaze, takže to tu bude ešte veľmi ťažké. Teraz je pre nás najdôležitejšie, aby sa rodičia v poriadku dostali domov. My sa rozhodne tento rok do Česka a Slovenska nepozrieme, budeme tu a bojovať, ale verím, že sa všetko opäť na dobré obráti,“ opísala Zuzana ťaživú situáciu.

Za jeden milión euro je na predaj súkromný ostrovček pri Sicílii. Ponúka ho aristokratická rodina

Potom, čo sa v Amerike začal rýchlosťou blesku vírus šíriť, rovnako ako u nás, sa nedostatkovým tovarom stali rúška, dezinfekčné gély a toaletný papier. „Potravín je dostatok, akurát je polovica obchodov zatvorená. Školy, bary, reštaurácie, pláže a vôbec spoločenský život skončil. Naviac je nové nariadenie, že od 22 hodín do 5 do rána nesmiete vyjsť von,“ hovorí sexi blondínka. „Keď vidím, aké opatrenia sa robia na Slovensku alebo Česku , som pyšná, kde som sa narodila. Všetkým prajem hlavne zdravie.“