Špecializovaný súd rozhodol o prepustení Plačkovej aj jej manžela Reného Strausza, obžalovaných z drogovej trestnej činnosti. V cele policajného zaistenia boli od pondelka. 

Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku zobral vo štvrtok do väzby šiestich z desiatich obvinených v rámci protidrogovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Drogový gang Zuzany Plačkovej a jej značka „Cocaine and Caviar“ im priniesol len na pervitíne minimálne 28 miliónov.

„Sudca pre prípravné konanie ŠTS rozhodol o vzatí do väzby šiestich osôb – T.G., P.Š, P.D., M.Š., D.L., I.P., ktoré sú obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok. Dôvodom väzby u obvinených je obava z pokračovania v trestnej činnosti, teda preventívna väzba,“ objasnila hovorkyňa Kudjáková..

Manželka narkobaróna z luxusu až na samotné dno. Priznala sa pred súdom!

Sudca pre prípravné konanie štyroch obvinených Lukáša M., Mareka C., Reného Strausza a Zuzanu Strausz Plačkovú do väzby nevzal a prepustil ich zo zadržania na slobodu. „Dôvodom bolo konštatovanie sudcu pre prípravné konanie o neexistencii dôkazov, ktoré by preukazovali dôvodné podozrenie, že sa títo obvinení dopustili skutku, za ktorý im bolo vznesené obvinenie. Preto v ich prípade ďalej ani neskúmal naplnenie existencie dôvodov či už útekovej, kolúznej, prípadne preventívnej väzby,“ vysvetlila Kudjáková.

Zatkli sexy modelku za pašovanie drog. Na kauciu bola prepustená len za veľmi podivných podmienok

Podľa ÚŠP mala skupina minimálne od roku 2012 pôsobiť na území Bratislavského a Trnavského kraja.