Lyžiar a turisti s deťmi sa v Nízkych Tatrách stretli s medveďom. Zvedavé mláďa nikoho našťastie nenapadlo, v jednej chvíli sa ale šelma rozbehla k deťom. Celú situáciu zaznamenal na kameru lyžiar Albert. Rovnaký medveď mal prednedávnom napadnúť aj ženu, ktorej zobral batoh. Problém je údajne aj v tom, že turisti zviera kŕmia a fotia sa s ním, šelma potom stráca zábrany.

„No a čo teraz?“ hovorí na zverejnenom videu Albert Krištof zo Slovenska. Záber je z Nízkych Tatier a zhruba päť metrov pred ním stojí hnedý medveď, konkrétne ide o miesto pri chate M. R. Štefánika. Zvedavé mláďa skúmalo, čo lyžiar robí. Albert sa medzitým s pomocou paličiek snažil zviera odohnať.

https://www.facebook.com/bertik.kristof/videos/1113065079474875

Snažil sa mu aj povedať, aby odišiel, medveď ale samozrejme pokynu nerozumel. Po chvíľke sa k incidentu pridalo aj niekoľko detí s dospelými. Tí potom pred medveďom utekali, čo bola chyba. Zviera sa za jedným z detí rozbehlo! K žiadnemu zraneniu ani napadnutiu našťastie nedošlo. „Poďte preč, keď tak ho zdržíme,“ povedal Albert. Skupinka sa podľa všetkého zachovala správne a nepanikárila.

„Zostaň. Sadni,“ rozkazoval potom Albert zvieraťu, to nakoniec utieklo, Alberta ale chvíľku prenasledovalo. Na lyžiach bol našťastie rýchlejší. „Bral som ho s rešpektom, ale nedal som mu najavo strach, nemal som dôvod. Možno si niekto povie, že sme sa hrali na veľkých frajerov, ale nie je to tak,“ doplnil statočný lyžiar.

Medveď prenasledoval na svahu lyžiarov! Choď rýchlejšie a neotáčaj sa! kričal na neho David a ďalší vydesení ľudia

Podľa Maja Hletka zo Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky dali turisti medveďovi meno Mišo a začali sa k nemu správať priateľsky, čo považuje za chybu. Okrem iného sa k šelme približovali na veľmi malú vzdialenosť.

Jedným z dôvodov, prečo sa takto mohol medveď zachovať, sú aj odpadky, ktoré zamestnanci spomínanej chaty podľa neho vyhadzujú. „Išlo o nespotrebované zvyšky potravín z kuchyne,“ uviedol na Facebooku s tým, že dnes zviera kŕmia aj samotní turisti. Priložil k tomu aj video, kde je jeden taký turista vidieť. Stojí ani nie dva metre od zvieraťa.

Muž namiesto medveďa zastrelil zastrelil svojho brata!

A zrejme rovnaký medveď nedávno napadol aj jednu z výletníc. „Dnes to bol našťastie len batoh, ale nebolo mi všetko jedno…“ napísala na Facebooku Daniela, ktorá sa s medveďom stretla. Zviera okolo nej malo krúžiť a dožadovalo sa batohu. „Nakoniec sme mu batoh hodila, vzal ho a ja som mohla konečne utiecť. Bola som dlho v šoku,“ dopĺňa.

Hrozné video popravy spiacej medvedice s mláďatami. Otec so synom si po zbabelej poprave plesli!

Čo s medveďom bude, je zatiaľ nejasné. Podľa ochrancu Dana Harťanského začína byť stále viac agresívny a treba zasiahnuť. Pravdepodobne tak zviera odchytia alebo utratia.