Slovensko minulý rok v júni šokoval útok, ktorý sa stal na škole vo Vrútkach. Bývalý žiak Ivan (†22) sa do školy vlámal a nožom zaútočil na zamestnancov i deti. Zabil zástupca riaditeľa a niekoľko ľudí, vrátane detí, zranil. Následne útočník zo školy utiekol, ale polícia ho začala prenasledovať a pri zásahu ho zastrelila. Motív páchateľa tak zostal záhadou, ktorú aj naďalej zostane. Proti útočníkovi bolo zastavené stíhanie.

Bolo krátko pred desiatou a na Spojené škole vo Vrútkach na ulici M. R. Štefánika prebiehala výučba. Do budovy sa ale dostal dvadsaťdvaročný Ivan, ktorý kedysi na škole študoval. V ruke držal nôž, keď vtrhol do prvej triedy, ktorú uvidel. V učebni zrovna prebiehala výučba štvrtákov.

Ivan nožom zaútočil na učiteľku, ktorú zranil, ďalej zranil aj dve deti. Hrdinsky sa zachoval zástupca riaditeľky Jaroslav B., ktorý sa ho pokúsil spacifikovať. Za svoju odvahu však zaplatil životom. Agresorovi sa pokúsil postaviť aj školník, ktorého útočník zranil.

Vražedný útok na škole vo Vrútkach! Jaroslav sa obetoval, aby ochránil deti pred maniakom

Zástupca riaditeľky sa aj napriek zraneniu pokúsil znovu útočníka zastaviť, ale ten sa dal na útek. „Policajti začali páchateľa prenasledovať s cieľom zadržať ho, aktívne sa však bránil nožom,“ uviedol vtedajší prezident policajného zboru Milan Lučanský. Strážnici pri stíhaní útočníka zastrelili. Motív útoku stále zostáva nejasný.

Šestnásťročný Peter bránil spolužiačku vlastným telom! Hrozný útok v škole neprežil

Po útoku sa po škole začali šíriť špekulácie. Jedna z nich bola, že Ivana na škole šikanovali, pretože mal rozštep pier a psychické problémy. Avšak, či to tak bolo, či nie, zostane zrejme záhadou. Slovenskú spravodajský web Tvnoviny.sk teraz prišiel s informáciou, že stíhanie voči Ivanovi bolo zastavené. „Trestné stíhanie je neprípustné voči niekomu, kto zomrel,“ uviedol žilinský krajský hovorca Radko Moravčík pre TV Markíza.

Ďalšia streľba na americkej strednej škole. V Marylande sú dvaja zranení, z toho jeden kriticky