Futbal: Hulk verí, že bude mať dôveru trénera Menezesa aj po prestupe do Zenitu

555

Dvadsaťšesťročný útočník dúfa, že zaujme reprezentačného trénera Mana Menezesa aj napriek tomu, že ruská liga je podľa neho menej príťažlivá ako portugalská.
„Verím, že Mano bude sledovať ruskú ligu rovnako ako taliansku, anglickú alebo hociktorú inú,“ povedal Hulk počas tréningového kempu, na ktorom sa brazílsky výber pripravuje na piatkový prípravný zápas proti Južnej Afrike.
Podľa brazílskych médií podpísal Hulk so Zenitom päťročný kontrakt. Vedúci tím ruskej ligy za neho zaplatil 50 miliónov eur.
„Svoju prácu v novom klube chcem robiť dobre a zároveň dostávať príležitosť v národnom tíme,“ zdôraznil Hulk. „Ďakujem vedeniu FC Porto, že mi dalo príležitosť ukázať svetu, čo všetko dokážem. Som rád, že si moju prácu vážia.“
Hulk debutoval v národnom tíme v roku 2009 v prípravnom zápase proti Anglicku. Brazílsky dres obliekal aj na OH 2012 v Londýne, kde sa Brazílčania prebojovali až do finále, v ktorom podľahli Mexiku a z hier si odniesli strieborné medaily.