Podpredseda slovenského parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko mal v noci na piatok dopravnú nehodu. Na svetelnej križovatke na bratislavskom sídlisku Dúbravka zvalil semafor a z miesta činu ušiel. Polícia ho údajne našla podľa olejovej škvrny, ktorá viedla až do jeho garáže!

 Búračka „Kapitána“ Danka vyvolal vlnu  vtipov

„Trafil som stĺp, no a čo. Všetko zaplatím, som poistený, nie je to žiadny problém. Všetko je ohlásené na polícii,“ povedal Danko. Na otázku, či z miesta nehody odišiel skôr, ako ju nahlásil policajtom, a tí ho tak museli dohľadávať, odmietol reagovať. Novinárom tiež odkázal, že hľadajú „zbytočnú senzáciu“.

Na mieste nehody odpadlo evidenčné číslo vozidla, čo policajtom tiež pomohlo havarujúceho vodiča nájsť.

Na Facebooku medzitým Danko uviedol, že dostal šmyk. „Narazil som do stĺpa, ohlásil som to poisťovni, oznámil som to magistrátu. Ak treba ešte niečo urobiť, všetko splním,“ povedal a dodal, že spolupracuje s políciou a zaplatí aj opravu stĺpu, ak bude treba.

Nehodu podpredsedu Národnej rady potvrdil podľa portálu Pravda aj minister vnútra Matúš Šutaj Eštok a uviedol, že pri nej „nedošlo k žiadnemu ohrozeniu života ani zdravia iných obyvateľov“. Napriek zrejmému poškodeniu stĺpu poznamenal, že nie sú ani „škody na majetku“.

Andrej Danko a Tomáš Taraba zneužili pohreb Mekyho na vymyslený útok na prezidentku Zuzanu Čapútovú

 Normálny ľudský príbeh, hovorí  Fico 

Danka sa zastal aj premiér Robert Fico. „Normálny, bežný ľudský príbeh, ktorý sa môže stať komukoľvek na svete. Vnímam to ako vec, ktorá sa stáva tisícom ľudí na Slovensku,“ uviedol. Niektorí opoziční politici však šéfa strany SNS Danka vyzvali, aby z nehody vyvodil osobnú zodpovednosť.

„Ak politik spôsobí dopravnú nehodu, má počkať na políciu. Nie utiecť z miesta činu. Politik by mal ísť príkladom, nie ukazovať verejnosti, že je kvôli svojej funkcii nad zákonom. Pán Danko by mal teraz jednoznačne vyvodiť zodpovednosť,“ vyjadril sa podľa Hospodárskych novín predseda najsilnejšieho opozičného hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka.

Danko vyhodil Matoviča za to, že ukázal fotku zavraždených Jána a Martiny.

Za útek z miesta nehody podľa zákona hrozí pokuta vo výške 200 až 1000 eur a zákaz riadenia motorového vozidla až na päť rokov. Pokiaľ dôjde k poškodeniu cesty alebo všeobecne prospešného zariadenia, udalosť sa vyhodnocuje ako dopravná nehoda a povinnosťou vodiča je ohlásiť haváriu polícii a počkať na jej príchod, dodal web Aktuality.sk.

Pochová kapitán Danko  SNS?

Havária medzitým na recesistických portáloch vyvolala vlnu vtipov a pobavených komentárov. Tí si totiž zo šéfa SNS robia srandu už roky. Podľa jeho niekdajšej vojenskej hodnosti mu prezývajú Kapitán, pripomínajú si jeho legendárne nezmyselné výroky a nápady.