Moslimským študentom vo Francúzsku rozčúlil renesančný obraz nahých žien, a našu ministerku obraz nahých mužov!

Francúzi si uctili pamiatku učiteľa, ktorého zavraždil moslimský terorista

725

Učitelia zo strednej školy v meste Issou neďaleko Paríža odmietli v pondelok z obáv o svoju bezpečnosť pracovať po tom, čo sa časť študentov počas vyučovania vzbúrila kvôli ukážke renesančného obrazu zobrazujúceho nahé ženy. Situáciu v pondelok prišiel riešiť minister školstva Gabriel Attal, ktorý sľúbil potrestanie príslušných žiakov.

„Kolegyňa vo štvrtok pri hodine francúzštiny ukázala študentom obraz Diana a Actaeon zo 17. storočia, na ktorom sú nahé ženy,“ popísala agentúre AFP začiatok roztržky Sophie Venetitayová, generálna tajomníčka francúzskeho Odborového zväzu stredoškolských učiteľov (SNES).

Hitler si chcel Mona Lisu ukoristiť pre seba. Francúzom sa ju ale podarilo ukryť

„Niektorí študenti odvracali pohľad, cítili sa byť urazení a hovorili, že sú šokovaní. Ďalší tiež tvrdili, že učiteľka mala rasistické poznámky počas diskusie v triede,“ dodala Venetitayová. Rodič jedného zo žiakov následne poslal riaditeľovi školy e-mail, v ktorom uviedol, že jeho synovi bolo počas tejto diskusie zabránené hovoriť a že podá na učiteľku sťažnosť.

Obeť udusili a dobili na smrť! Obžalovaný sa obhajuje, že nezabíjam ľudí, som veriaci moslim

Obraz Diana a Actaeon od talianskeho maliara Giuseppa Cesariho zobrazuje príbeh z gréckej mytológie, počas ktorého lovec Actaeon vtrhne v lese na miesto, kde sa kúpe bohyňa lovu Diana a štvorica jej nymf. Originál renesančného diela sa nachádza v parížskom múzeu Louvre.

„Bola to posledná kvapka pre učiteľov školy, ktorí sa sťažovali na zhoršenú atmosféru a tiež na nedostatočnú podporu zo strany vedenia napriek niekoľkým upozorneniam,“ povedala o incidente Venetitayová.

Moslimovia budú podľa prognóz v roku 2030 tvoriť vyše štvrtinu populácie

Denník The Times uvádza, že študenti, ktorí sa na obraz sťažovali, sú moslimovia. Učiteľke údajne povedali, že ich náboženstvo také diela zakazuje.

Učitelia v piatok zaslali rodičom študentov správu, že využívajú svoje právo a nebudú v pondelok učiť kvôli „obzvlášť ťažkej situácii“ na škole. „Našou každodennou realitou je hmatateľná nepohoda a nárast prípadov násilia,“ uviedli.

Drsní lupiči prepadli majiteľa slávneho zámku a odniesli si korisť vo výške dvoch miliónov eur

 „Vieme, ako toto končí,“  hnevajú sa odbory 

Minister školstva Attal v pondelok vyhlásil, že škola začne disciplinárne konanie „proti študentom, ktorí sú za túto situáciu zodpovední a ktorí sa k tomu tiež priznali“. „Do školy pošlem tím, ktorý zaistí dodržiavanie hodnôt republiky,“ sľúbil.

Podľa The Times sa vyučujúci vo Francúzsku stále častejšie ocitajú v prvej línii etnického a kultúrneho konfliktu medzi väčšinou francúzskeho obyvateľstva a početnou moslimskou populáciou. „Podobné metódy môžu viesť k tragédii. Videli sme to pri vražde učiteľa Samuela Patyho. Naši kolegovia sa cítia ohrození a v nebezpečenstve,“ konštatovala Venetitayová.

Vo Viedni zabíjal 20-ročný moslim! Muníciu nakúpil na Slovensku

Francúzsky súd v piatok odsúdil šesť tínedžerov za ich účasť na Patyho vražde. Štyridsaťsedemročného dejepisára v roku 2020 zavraždil osemnásťročný islamský radikál Abdulláh Anzorov. Patyho sťal na parížskom predmestí Conflans-Sainte-Honorine potom, čo učiteľ ukázal svojej triede karikatúry proroka Mohameda zo satirického časopisu Charlie Hebdo.

V októbri radikálny islamista ubodal svojho bývalého učiteľa Dominiqua Bernarda v meste Arras za výkrikov „Alahu akbar“.