Smrť matky mafiánskeho bosa drogového kartelu El Chapa

431

Celým menom María Consuelo Loera Pérezová, matka vodcu mexického drogového kartelu El Chapa alias Krpec (Jeho pravé meno je Joaquín Guzmán), sa dožila požehnaného veku 94 rokov. Príčinou jej smrti sú zrejme komplikácie spojené s dlhodobou chorobou. Seniorka sa zdržiavala v súkromnej klinike v Mexiku, kde sa jej dostávalo prvotriednej starostlivosti. Ešte pred niekoľkými rokmi prosila americké úrady, aby jej syna odsúdeného na doživotie mohla ešte naposledy navštíviť. Americké veľvyslanectvo v Mexico City jej žiadosť však zamietlo.

Pobožná, skromná a milujúca, tak Máriu popisovalo blízke okolie. Matka jedenástich detí vychovala jedného z najvplyvnejších mužov celej krajiny. Hlava drogového kartelu Sinaloa, El Chapo alies bol v roku 2017 nezákonne vydaný do USA, kde ho súd odsúdil na doživotie. Trest si odpykáva vo väznici v Colorade. Máriiným veľkým prianím bolo, aby vtedajší mexický prezident zariadil El Chapovo vydanie späť do rodnej krajiny. Priala si totiž syna navštíviť. Napísala preto prezidentovi list, v ktorom mu oznámila, že svojho syna nevidela päť rokov a nechce zomrieť bez toho, aby ho ešte raz neuzrela.

Krásna manželka drogového baróna chce nižší trest, bude svedčiť proti kartelu! Prežije to?

K vydaniu El Chapa však nedošlo, preto o dva roky neskôr v roku 2019 poprosila Mária prezidenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora, aby jej a jej dvom dcéram zariadil víza potrebné k ceste do USA. Žiadosť bola ale americkými úradmi zamietnutá. Mária vraj nikdy neuverila tomu, že by jej syn bol gaunerom a verejne odmietala, že El Chapo viedol drogový kartel.

Syna drogového bossa Guzmána prezývaného El Chapo (Krpec) zadržala polícia! Mafiáni s guľometmi ho okamžite vyslobodili

Úprimnú sústrasť El Chapovi vyjadril aj mexický prezident. „Rešpekt rodine. Čítal som, že tá pani už bola dlho chorá. Každý človek, ktorý príde o život, si zaslúži úctu a tiež ohľaduplnosť k svojim rodinným príslušníkom, ku všetkým, ktorí prechádzajú týmto utrpením.“