Má vyšehradskej štvorky (V4 – Česko, Poľsko, Slovensko, Maďarsko) ešte zmysel, alebo nie, pýta sa poľský premiér Donald Tusk

553

Utorkový summit vyšehradskej štvorky (V4 – Česko, Poľsko, Slovensko, Maďarsko) v Prahe ukáže, či má V4 ešte zmysel, alebo nie, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk v súvislosti s dvojznačnými postojmi Bratislavy a Budapešti k vojne ruského prezidenta Vladimíra Putina proti Ukrajine. Tusk dnes podľa poľskej tlačovej agentúry PAP uviedol, že ho šokoval prejav slovenského premiéra Roberta Fica k druhému výročiu vojny na Ukrajine.

Orbán by si rád odkrojil z Ukrajiny

Predseda poľskej vlády podľa agentúry AFP usúdil, že nie je možný „žiadny kompromis“ s neochotou šéfov maďarskej a slovenskej vlády podporiť Ukrajinu čeliacu ruskej agresii. „Je paradoxné, že z Budapešti a Bratislavy prichádzajú také dvojznačné signály, pokiaľ ide o Putina a Rusko,“ povedal podľa PAP.

Sníva Orbán „veľkom“ Maďarsku?

Tusk sa s Orbánom a Ficom stretne v utorok v Prahe na summite zvolanom českým premiérom Petrom Fialom pri príležitosti začiatku českého predsedníctva vo V4.