Nieste medzi nimi aj vy? Polícia zabavila desiatky luxusných áut! Medzi poškodenými sú celebrity aj športovci?!

2223

Pražská polícia v piatok zabavila viac ako 30 luxusných áut a po ďalších 120 v rámci celej republiky policajti pátrajú. Vozidlá hľadajú hlavne kvôli neplatenému lízingu. Tak pokračuje kauza Karola K. (†46), ktorý sa koncom januára obesil. Luxusné vozidlá prenajímal aj popredným českým športovcom a celebritám.

Tri desiatky luxusných áut, toľko sa ich podarilo počas piatku zabaviť pražským a stredočeským policajtom. Po viac ako 120 ďalších vozidlách vraj ešte pátrajú. Podľa informácií Aktu.cz ide o kauzu, v ktorej figuruje majiteľ firmy Karel K. (†46), ktorého koncom januára našli obeseného za Prahou.

„Môžem oznámiť, že sa zaoberáme prípadom v súvislosti s požičiavaním (prenájmom) vozidiel, ktoré malo prebiehať koncovým užívateľom cez sprostredkovateľskú spoločnosť. Oznámenie sme začali v tejto súvislosti prijímať v minulých dňoch, právna kvalifikácia zatiaľ stanovená nie je a počet prípadov zatiaľ tiež nemožno upresniť, pretože oznámenia začínajú ešte len prichádzať,“ povedal hovorca pražskej polície Jan Daněk.

Obrovský podvod za vyše 234 miliónov!  České spoločnosť Ramfin vylákala peniaze od seniorov!

Karel K. mal byť majiteľom firmy, ktorá obchodovala s luxusnými vozidlami. Spoločnosť dovážala automobily ako Porsche, Ferrari, Lamborghini a ďalšie. Odvolávala sa na 15-ročnú prax a 350 spokojných zákazníkov aj 1500 predaných vozidiel. Smrť jej majiteľa Karla K., ktorý 25. januára spáchal samovraždu, však odštartovala reťazec udalostí, ktorý zrejme neskončí šťastne pre nikoho. Podľa informácií v ňom ide až o 22 miliónov eur.

Polícia po ďalších vozidlách pátra po celej republike. Hliadky ich podľa Daňka zastavujú a potom zabavujú. Ako sa prípad ale bude ďalej vyvíjať, nie je jasné, kriminalisti zatiaľ nemajú stanovenú ani právnu kvalifikáciu.

Známy pretekár rally v miliónových podvodoch! Hrozí mu až 13 rokov kriminálu!

 Športovci bez  áut? 

Podľa Aktu.cz ide o vozidlá, ktoré si Karel K. prenajímal od leasingovej spoločnosti a potom ako prostredník preprenajímal ďalej. Splátky za ne ale údajne neplatil. Medzi poškodenými sú podľa Hospodárskych novín aj poprední českí športovci. Napríklad futbalisti ako Ivan Hašek, Pavel Nedvěd, Tomáš Sivok, Tomáš Necid či Lukáš Vácha, aj ďalší športovci či podnikatelia. Je tak možné, že mnohí z nich o svoje vozidlá prídu.

Podnikateľ Karel K. bol známy tým, že dokázal zohnať nedostatkové modely spomínaných značiek, a to často za nižšiu cenu. A jeho klienti, slávni športovci, celebrity, umelci či podnikatelia, mu verili, netušili totiž, že všetko stojí na schéme podobnej tzv. lietadlu.

Miliardára odsúdeného za podvody na 9 rokov chcú poslať na Slovensko. Pykať ale môže aj v Česku

 Ťažko odhaliteľný  podvod? 

Zákazníci za vozidlo zaplatili zhruba polovicu či celú čiastku tzv. na drevo. Zvyšok potom prípadne doplácali lízingové spoločnosti. Firma získavala zľavy, aby v tom ale mohla pokračovať, musela pôsobiť ako veľkoodberateľ. Karel K. preto nemohol autá na svojich klientov prepisovať hneď a musel ich nejaký čas držať vo vlastníctve. Svojim dôverčivým zákazníkom sľúbil, že akonáhle to pôjde, autá prepíše. Časť peňazí od klientov si potom údajne nechával a časť vkladal do splátok lízingu. To zapríčinilo, že nebol podvod dlho odhalený. A pretože je v technických preukazoch vozidiel zapísaná firma Karla K., môžu tak zákazníci o svoje vozidlá prísť.

Podvod na poisťovni manželom vyniesol 13 miliónov dolárov. Milióny minuli za lietadlo, autá a dovolenky