Švajčiarskej polícii sa podarilo identifikovať kosti, ktoré v minulom roku objavili na ľadovci Corbassière. Ostatky vraj patria britskému turistovi (†32), ktorý bez stopy zmizol v roku 1974! Už skôr policajti našli pozostatky švajčiarskeho páru, ktorý zahynul pred neuveriteľnými 75 rokmi.

 Turista (†32) zmizol pred  49 rokmi 

Polícia zo švajčiarskeho kantónu Valais na sociálnej sieti Facebook uviedla, že 5. septembra minulého roku na ľadovci Corbassière objavila ľudskú kostru. Keď sa podarilo vyslobodiť pozostatky z ľadu, začala identifikačná procedúra.

Vo štvrtok 16. februára policajti oznámili zlom vo vyšetrovaní. Vyšetrovateľom sa podarilo zistiť, že pozostatky patria mužovi, ktorý zmizol v roku 1974. Išlo o britského turistu, ktorému v čase smrti bolo 32 rokov. Policajti na identifikácii muža spolupracovali s britskými kolegami.

Na Mont Blancu našli telo horolezca, ktorý zmizol pred 32 rokmi

Ako uvádza denník Daily Star s odkazom na švajčiarske úrady, od roku 1925 v Alpách zmizlo viac ako 300 ľudí. Následkom globálneho otepľovania a topenia ľadovcov bol objavený rad ľudských tiel. V roku 2017 objavili pozostatky švajčiarskeho páru, ktorý zmizol už v roku 1942. Manželia išli vraj podojiť kravy na lúku, ktorá ležala neďaleko ich domova. Už sa ale nevrátili.

Hrôza po páde vražedného ľadovca! Zatiaľ našli záchranári 220 kusov ľudských tiel!