Brutálny vrah priateľky mal za mrežami stráviť tridsať rokov! Prepustili ho z väzenia po roku! Dôvod: Vyžral sa na 196 kilogramov!

875

Za brutálnu vraždu priateľky mal Dimitrij Fricano (35) za mrežami stráviť tridsať rokov. Z väzenia sa ale nakoniec dostal iba po roku! O jeho predčasnom prepustení rozhodol taliansky súd. Dôvodom je jeho obezita. Vo väznici sa vraj podáva iba vysoko kalorická strava, ktorá ho môže zabiť.

Rodák z talianskeho mesta Bielly v júni 2017 trávil dovolenku so svojou priateľkou Erikou Pretiovou (†27) na Sardínii neďaleko San Teodora. Fricano najskôr polícii tvrdil, že je nevinný a jeho partnerku ubodali neznámi muži, ktorí sa vlámali do ich apartmánu.

Vyšetrovateľom sa ale jeho verzia nezdala a Fricano sa nakoniec k svojmu činu priznal. Pred odchodom na pláž sa partneri pohádali. Príčinou sporu mal byť neporiadok. Fricano vraj jedol na posteli chleba a nechať po sebe omrvinky. „Urazila ma kvôli chlebu a potom ma udrela do hlavy. Tak som ju zabil,“ uviedol.

Krvavá dovolenka! Ženu prepadli v dovolenkovom raji a 8 hodín ju mučili. Úrady o útoku klamú, narieka manžel

Ako uvádza denník New York Post, súd s Fricanom bol neustále odkladaný kvôli celosvetovej pandémii covidu. Konečný verdikt súdu tak padol až v apríli 2022. Odpykať si mal tridsaťročný trest. Za mrežami nakoniec strávil iba rok. Dôvodom je jeho zdravotný stav. Ešte pred štyrmi rokmi vážil 117 kilogramov. Avšak počas rokov za mrežami jeho hmotnosť rapídne vzrástla. V súčasnej dobe váži 196 kilogramov.

Dal mi päsťou, omdlela som! Súd pustil z väzby muža, ktorý prepadol a zbil dve Ukrajinky

Súd nakoniec rozhodol o jeho prepustení z väzenia zo zdravotných dôvodov. Väznica mu vraj nedokáže poskytnúť nízkokalorickú stravu, ktorú potrebuje, aby schudol. Navyše sa už nedokáže pohybovať bez invalidného vozíka či barlí. Zvyšok trestu tak strávi v domácom väzení v dome svojich rodičov neďaleko Milána.

Rozhodnutie ale rozzúrilo rodinu zavraždenej Eriky. „Domáce väzenie pre Dimitrija? Je to hanebné rozhodnutie,“ uviedol podľa britského denníka Daily Mail Fabrizio Preti, otec Eriky.