Českého kolotočiara (48), ktorý mal v polovici augusta v Plasích brutálne zbiť dve Ukrajinky, súd pustil z väzby. Muž je obvinený z ublíženia na zdraví a výtržníctve, vyšetrovanie bude prebiehať na slobode. Ženy po jeho útoku skončili v starostlivosti lekárov.

„Dotyčný bol prepustený z väzby minulý piatok, a to rozhodnutím prokurátora. V tejto chvíli nie sú plánované ďalšie výsluchy, a tak pominul väzobný dôvod,“ uviedla pre server novinky.cz sudkyňa Zuzana Sperková.

 Hrozí mu až päťročný  trest 

K incidentu došlo na púti v Plasích 13. augusta. „Išlo okolo nás staršie auto s vozíkom. Zastavilo, vodič stiahol okienko a pýtal sa, či sme z Ukrajiny. Keď sme povedali, že áno, začal jednoducho nadávať. Potom vystúpil a napadol Táňu,“ spomínala Lilia (34). Išla kamarátke na pomoc.

Na slobodu sa dostala jedna z najbrutálnejších vrahýň Slovenska.

 Ťažké  zranenie 

„Dostala som päsťou do hlavy, stratila som vedomie,“ dodala Lilia. Na zemi schytala ešte kopanec do rebier. Táňa (44) sa snažila privolať pomoc a zabrániť vodičovi v odchode. Lília skončila v bezvedomí. Podľa lekárskej správy mala otvorenú zlomeninu čeľuste, lícnej kosti aj nosných kostičiek.

Dovolenka ako z hororu! Dve Slovenky v Rio de Janeiro brutálne zbila partia detí!

Útočníka polícia zadržala. Na sociálnych sieťach sa už v minulosti vymedzoval voči ukrajinským utečencom. Zdieľal tiež obrázok, kde si muž utiera ukrajinskou vlajkou pozadia.