Hoci pred seba vodič (42) skrze hustú hmlu nevidel, rozhodol sa, že predbiehať nákladné auto je dobrý nápad. V protismere sa ale vynoril iný kamión, obaja vodiči zazmätkovali a výsledkom bola skoro až bizarná nehoda. Jeep totiž zostalo medzi dvoma kamiónmi zaklinený.

Netradičnú nehodu vyšetrovateľovi dopravní policajti z Hraníc v Česku. V utorok popoludní vyrážali na ceste medzi Potšatom a Odry. Vodič (42) sa pri obci Kyžlířov rozhodol predbiehať kamión aj napriek tomu, že v mieste bola práve veľmi hustá hmla.

Nieste medzi nimi aj vy? Polícia zabavila desiatky luxusných áut! Medzi poškodenými sú celebrity aj športovci?!

„V opačnom smere išiel v čase jeho nedomysleného a nebezpečného manévru vodič s nákladným vozidlom s návesom, ktorý v snahe odvrátiť nebezpečenstvo, keď uvidel v protismere auto, strhol volant k pravému okraju cesty,“ popísala hovorkyňa polície Miluša Zajícová. Rovnako ale reagoval aj vodič druhého kamiónu.

Český súd udelil tvrdý trest vodičke za nehodu, ktorou opitá spôsobila smrť policajta

Nakoniec vodič, ktorý sa k nebezpečnému manévru odvážil, zostal zaklinený medzi dvoma kamiónmi. „Nehoda sa našťastie vďaka rýchlej reakcii vodičov kamiónov zaobišla bez zranení. Dychové skúšky vylúčili ovplyvnenie alkoholom u ktoréhokoľvek z vodičov,“ dodala Zajícová. Šofér terénneho vozidla má na krku ale ďalší problém. Od roku 2020 má prepadnutý vodičský preukaz a od januára jeho auto nemá technickú. Spôsobená škoda sa vyšplhala na 150-tisíc korún (6 000 EUR).