Meno Alexa Murdaugha, úspešného právnika a miliardára, plnilo dlhé týždne popredné strany amerických aj svetových médií. Muž je podľa marcového rozhodnutia súdu zodpovedný za chladnokrvnú vraždu manželky Maggie (†52) a syna Paula (†22). Za to bol tento rok v marci odsúdený na doživotie. O dom v Južnej Karolíne, kde k vraždám došlo, bol v dražbe enormný záujem.

Milióny Američanov sledovali cez priame prenosy zo súdnej siene na prelome februára a marca proces s vplyvným právnikom Alexom Murdaughadom. Ten je členom mocnej právnickej rodiny, ktorá v časti Južnej Karolíny dlhé desaťročia ovplyvňovala justíciu.

Právnikov prípad spoločnosť a médiá natoľko fascinoval, že o ňom dokonca streamovacie televízie Netflix a HBO natočili dokument „Vražda Murdaughových: Škandál na juhu“, ktorý uverejnili ešte pred záverečným rozsudkom.

 Manželku zastrelil puškou, syna  brokovnicou 

Drsný rozsudok si právnik vypočul 3. marca. Porota ho zistila vinným z toho, že v júni 2021 zastrelil puškou vtedy 52-ročnú manželku Maggie a brokovnicou odpravil 22-ročného mladšieho syna Paula.

Podľa prokuratúry tým chcel odviesť pozornosť od sprenevery a podvodov, pomocou ktorých nezákonne získal od klientov skoro deväť miliónov dolárov, aby mohol financovať svoj luxusný životný štýl a závislosť na opiátoch. K obom vraždám mal navyše právnik motív.

S manželkou sa rozvádzal a jeho syn Paul k rodine pritiahol pozornosť v roku 2019, keď opitý riadil rodinný čln a spôsobil nehodu, pri ktorej zomrela jeho devätnásťročná kamarátka Mallory Beach. Rodičia zosnulého dievčaťa Paula Murdaugha zažalovali, na súd už ale kvôli jeho vražde vlastným otcom nedošlo. Od súdu Alex Murdaugh odišiel s doživotím.

Lekár závislý na porne primiešal manželke kyanid do pitia

 Vinu opakovane  odmietal 

Odsúdený muž svoju vinu opakovane odmietol. „Možno ste to neboli vy. Možno to bol ten netvor, ktorým ste sa stali,“ odpovedal mu počas vyhlásenia rozsudku sudca Clifton Newman, ktorý tak znovu poukázal na dlhodobú závislosť obžalovaného na liekoch proti bolesti.

Len tri mesiace po vraždách sa Murdaugh navyše podľa vyšetrovateľov kvôli poisťovaciemu podvodu pokúsil zinscenovať vlastnú smrť, keď si objednal nájomného zabijaka, ktorý ho pri streľbe iba zranil.

Krvavý zločin v pokojnom mestečku! V rodinnom dome našli päť tiel, vrátane dieťaťa!

 Predaj nehnuteľnosti s desivou  minulosťou 

O právnikovo vidiecke sídlo zvané „Moselle“ s rozlohou viac ako 1700 akrov s rozsiahlymi poliami, jazerami a lesmi bol podľa informácií denníka DIRT veľký záujem. A to aj napriek tomu, že v priestoroch malebnej odľahlej nehnuteľnosti miliardár Murdaugh brutálne zabil svoju ženu aj syna. V marci tohto roku sa do domu nasťahovali noví nájomcovia, ktorí za nehnuteľnosť zaplatili v prepočte približne 3,5 milióna eur.