Milionár Ninus Malan v novembri roku 2018 zažil najhoršie chvíle v živote. Pokojne spal, keď do jeho domu vtrhli agenti FBI, ktorí mu oznámili, že sa mu niekto usiluje o život. Malan sa preto rozhodol, že pristúpi na ich návrh a bude fingovať svoj únos a vlastnú smrť! Zatiaľ čo bol so svojou priateľkou ukrytý na bezpečnom mieste, policajtom sa podarilo dopadnúť trojicu komplicov, ktorí plánovali Malana odprevadiť zo sveta.

„Stále mám nočné mory,“ uviedol pre americký denník New York Post Ninus Malan s tým, že všetko začalo 14. novembra 2018. Vtedy spal so svojou priateľkou v posteli, keď sa ozval zvonček pri dverách.

Za dverami stálo sedem agentov FBI. „Bol som úplne zdesený. Nikdy v živote som nestretol agenta FBI. Spýtal som sa, čo sa deje. Jeden z nich mi povedal: Váš život je v ohrození. Musíte ísť s nami, rozpráva Malan.

Dnes štyridsaťjedenročný podnikateľ uviedol, že sa ho spýtali, či nemá podozrenie, kto by sa mu mohol usilovať o život. Napadol ho len jeho bývalý obchodný partner Salam Razuki, s ktorým mal nejaké právne rozpory.

Detaily nájomné vraždy! Rozhovor s elitným kriminalistom o poprave novinárov

 Falošné miesto  činu 

Agenti prišli s tým, že je potrebné, aby fingoval únos a smrť. „Zhruba po troch minútach premietania som na to kývol,“ hovorí Malan s tým, že v jeho vlastnom dome vytvorili miesto činu. Malana priviazali páskou na koberce k stoličke, dali mu kolík a nalíčili ho tak, aby vyzeral, že je zbitý a od krvi.

„Jedna z požiadaviek (od ľudí, ktorí mu chceli ublížiť, pozn. red.) bola, aby som bol zastrelený do tváre. Takže mi poliali tvár falošnou krvou. Roztrhli mi košeľu a prevrátili stoličku,“ opisuje scénu.

Následne jemu aj jeho priateľku zobrali všetky elektronické zariadenia, zakázali im kontaktovať svojich blízkych a previezli ich na bezpečné miesto. Zatiaľ čo si Malan s partnerkou zvykali na nečakanú situáciu, v ktorej sa ocitli, policajti vyšetrovali, kto by si mohol priať smrť podnikateľa.

Právnička si zle plánovala vraždu exmanžela. Najatý zabijak bol policajt v prestrojení

 Nájomný  vrah 

Stopy ich nakoniec zaviedli k trom ľuďom – Sylvii Gonzalezovej, Elzabeth Juarezovej a Salamu Razukimu. Razuki bol šéfom Gonzalovej a Juarezovej. Malan vraj netuší, prečo práve tieto dve ženy ho chceli vidieť mŕtveho. „Zrejme chceli ohromiť svojho šéfa,“ uvažuje. Razuki vraj bol naštvaný, že naňho podal Malan sťažnosť, a tak si najal nájomného vraha. Mal Malana uniesť do Mexika a tam ho popraviť, aby už naďalej medzi nimi nepokračovali súdne spory.

„Chcel by som, aby si ho vzal do Tijuany a zmizol. Proste ho tam nechaj. Stojí ma veľa peňazí,“ povedal údajne Razuki nájomnému vrahovi na jednom z ich stretnutí. Avšak mal smolu. Nájomný vrah, ktorého si najal, pracoval ako informátor FBI.

Kto objednal na najväčšieho českého mafiána slovenského vraha?

Policajti nakoniec trojicu komplicov zatkli a 10. februára 2023 si vypočuli verdikt súdu. Razuki a Gonzalezová dostali 84 mesiacov a Juarezová 46 mesiacov vo väzení.