Právnička si zle plánovala vraždu exmanžela. Najatý zabijak bol policajt v prestrojení

962

Mali obhajovať a brániť právo, ale nakoniec ho sami porušili! Prominentný právnik Seth Andrew Sutton (45) z Texasu a jeho kolegyňa Chelsea Tijerinaová (33) boli obžalovaní z prípravy vraždy. Obeťou sa mal stať bývalý manžel advokátky, ktorý je obvinený zo zneužívania dieťaťa. Lenže zo zabijaka, ktorý mal vraždiť, sa vykľul policajt v utajení.

Podľa obžaloby sa Sutton a Tijerinaová zišli v texaskom meste Waco 14. mája s policajtom v utajení a súhlasili, že mu zaplatia v prepočte 300 eur za to, že si zoženie zbraň bez registračného čísla, ktorú nemožno vystopovať, aby s ňou mohol zabiť exmanžela právničky Marcusa Beaudin (37).
Prominentný právnik Seth Andrew Sutton a jeho kolegyňa Chelsea Tijerinaová

Ďalšie stretnutie prebehla 21. mája, kedy právnici dodali domnelému zabijakovi podklady pre naplánovanie vraždy. „Chelsea Tijerinaová a Sutton poskytli časovú os pre vraždu, rovnako ako zariadené alibi pre obydvoch,“ stojí v slávnostnom vyhlásení policajta.

 Právnici skončili vo  väzbe 

„22. mája sa Sutton zišiel s policajtom v utajení a dal mu 300 eur na to, aby si zohnal zbraň na vraždu Marcusa Beaudina,“ uvádza sa v ňom ďalej. Sutton aj Tijerinaová boli ten istý deň umiestnení do väzenia. Kaucia pre každého bola stanovená na jeden miliónov eur.
Motív vraždy nie je známy, ale môže mať súvislosť s obvinením Beaudina. Tijerinaová sa za neho vydala v novembri 2016 a v roku 2018 mu porodila dcéru, zmienil Daily Mail. Beaudin bol zatknutý vo Woodwayi vo februári a obvinený zo zneužitia dieťaťa.

 Ex manžel mal ohmatávať desaťročné  dievčatko 

Ohmatávať mal svoju desaťročnú príbuznú. Mužov právnik Josh Tetens tvrdí, že jeho klient popiera všetky obvinenia. Seth Andrew Sutton je veľmi známy právnik, ktorého služby vyhľadali v minulosti už desiatky ľudí. Tijerinaová pracovala priamo pre neho. Obaja teraz čakajú vo väzbe na súd.