Cenník vrážd na Slovensku. Smrť človeka bola proste len otázkou ceny.

1999

Počas výsluchov osôb zadržaných kvôli prípadu nájomné vraždy novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírová (†27) vzniklo podozrenie, že ďalšia skupina ľudí v blízkosti Aleny Zs. mohla plánovať, alebo dokonca vykonať ďalšie nájomné vraždy.

Ako sa ukázalo pri vražde primátora Basternáka, nikto nebol nedotknuteľný. Pre niektorých členov slovenských podsvetia bol život a smrť človeka proste len otázkou ceny.

V Maďarsku zatkli po 20 rokoch objednávateľa vraždy, ktorú si objednal šéf maďarského plávania. Strelcom bol Slovák

Informácie o údajnej príprave ďalších nájomných vrážd mal vyšetrovateľom počas výsluchov naznačiť jeden z obvinených, konkrétne spolupracujúci obvinený Zoltán A., ktorý podľa niektorých správ za nájomnú vraždu investigatívneho novinár Jána Kuciaka prevzal peniaze.

Objednávka vraždy bola za 50-tisíc eur v hotovosti plus 20-tisíc odpustenie dlhu.

Server Aktuality.sk tvrdí, že práve Zoltán údajne vypovedal, že skupina dostala ponuku na závratných 200 tisíc eur za vraždu exministra vnútra a súčasného právnika Daniela Lipšica. Ďalších sedemdesiatpäť tisíc eur chceli  za vraždu ešte ďalšieho muža – prokurátora Maroša Žilinku. Závratné ceny mala podľa neho vyjednať známa firma Alena Zs., Ktorej meno v súčasnosti figuruje už v niekoľkých prípadoch nájomných vrážd.

Bola smrť Gauliedera vražda na objednávku?