Austrálskeho turistu zabil žralok pred zdesenými prizerajúcimi sa pri obľúbenej pláži na francúzskom tichomorskom území Nová Kaledónia. Spravodajský server BBC News dnes informoval, 59-ročný muž plával asi 150 metrov od pobrežia u turistov vyhľadávanej pláže, keď naň v nedeľu zaútočil žralok.

Muž utrpel niekoľko ťažkých uhryznutie do rúk a nôh a na mieste zomrel. Ide už o tretí útok žraloka v blízkosti pláže Chateau-Royal za posledné tri týždne. Podľa miestnych médií útočil žralok tigrí dlhý asi 182 centimetrov.

New York v obkľúčení žralokov! Štyri útoky za dva týždne!

V čase útoku bolo vo vode mnoho ľudí a útok žraloka, ktorého boli svedkom, medzi nimi vyvolal paniku a útek na pláž, informovali miestne médiá. Úrady následne nariadili uzavretie väčšiny pláží v oblasti a odchyt žralokov v okolitých vodách.

Žralok zabíjal! V Karibiku našli mŕtvolu s odtrhnutou nohou!

Nová Kaledónia leží južne od súostrovia Vanuatu a zhruba 1200 kilometrov východne od Austrálie. Aj keď tu žije len 270 000 ľudí, je na 13. mieste na svete čo do celkového počtu útokov žralokov na človeka, vyplýva z údajov Floridského prírodovedného múzea, ktoré vedie celosvetové záznamy od roku 1958.

Pozor, žralok! Austrália testuje chytré bójky varujúce pred kráľmi desu