New York v obkľúčení žralokov! Štyri útoky za dva týždne!

833

Aj Newyorčania trpia horúčavami a radi sa chodia schladiť na pláže. Lenže mnohokrát do vody nesmú – v týchto dňoch sú tam veľmi aktívne žraloky. Štyroch ľudí už poranili.

Jedného sa podarilo zachytiť na video, vyskočil si do vzduchu – skoro ako delfín – len pár metrov od brehu a ešte bližšie k surferom. „Lekcia surfu sa odkladá,“ poznamenala lakonicky redakcia miestneho média Rockaway Times, ktorá video zverejnila.

Hneď tri žraloky preplávajú kŕdľom rýb pri Bridgehamptone.

A takých lekcií i kúpania sa odkladá oveľa viac, ako sa zatvárajú pláže pri žraločích alarmoch. Návštevník (49) z Arizony bol len po pás vo vode, napriek tomu sa žralok priblížil a uhryzol ho do zápästia a zadku. V ten istý deň zhodil z paddleboardu asi 120-centimetrový žralok tigrí iného muža (41). Predátora zahnal päsťou, ale odniesol si 10 cm dlhú jazvu na nohe. Viac ako dvojmetrový žralok potom vydesil návštevníkov pláže v nóbl letovisku Hamptons – toho ale vlny vyniesli na piesok. „Myslím, že to je náznak nového normálu, že sú tieto žraloky tigrie až príliš blízko brehov,“ komentoval Steven Bellone, predseda samosprávy Suffolského okresu.

Veľký biely žralok zaútočil na čln s rodinou! Okolo lode krúžil hodinu

„Ako Newyorčania aj návštevníci mieria na naše krásne pláže na Long Islande užívať si leto, našou hlavnou prioritou je ich bezpečnosť,“ oznámila guvernérka štátu New York Kathy Hotchulová. „Podnikáme kroky na rozšírenie žraločích hliadok a ochranu návštevníkov pláží pred potenciálne nebezpečnými situáciami,“ uisťuje s tým, že povolala posily strážcov i dronov.

Útok žraloka v Austrálii neprežil dvadsaťročný surfer