Šokujúca vražda deväťročnej Lilia! Hrala sa pred kaviarňou so sestričkou, Keď ju na chodníku ubodal muž!

822

Obeťou vraždy sa stala iba deväťročná Lilia Valutyteovová z anglického Bostonu. Dievča sa hralo pred kaviarňou so svojou sestričkou s obručami, keď ju mal napadnúť nožom dvadsaťdvaročný Deividas Skebas! Následne sa dal údajne na útek pred políciou. Strážcom zákona sa ho ale nakoniec podarilo chytiť a čelí obvineniu z vraždy.

Grófstvo Lincolnshire šokovala vražda iba deväťročného dievčatka. Mamička Ľalia Valytuteovej Lina Savickeová musela do práce, a tak ju vzala a jej so sestričku so sebou. Dievčatá sa spoločne hrali pred kaviarňou, kde ich mamička pracovala. Hra na chodníku ale skončila tragicky. Líliu mal ubodať k smrti dvadsaťdvaročný muž, ktorý sa potom dal následne na útek pred políciou. Na mieste tragédie zostal ležať kočík pre bábiky a k zakrvavenému dievčatku bežala jej mamička.

Vraždiacemu pedofilovi končí trest za vraždu päťročného Martinka! Miestni sa boja možného návratu

Svedok Nedas Mikelionis (24) pre britský Daily Mirror uviedol, že na ulici zavládol chaos. Najmenej dvadsať policajtov sa snažilo dopadnúť páchateľa. Do akcie bol zapojený aj dron. V súvislosti s vraždou malého dievčatka policajti najskôr zadržali dvoch mužov, ktorých ale následne pustili na slobodu. Vyšetrovatelia zverejnili aj fotografie zhotovené z kamier, aby im verejnosť pomohla pri pátraní.

Putinov vojak znásilnil na Ukrajine ročné dieťa a natočil sa pri tom. Pedofila v Rusku zadržali

Nakoniec dostali tip, kde by sa mal páchateľ zdržiavať. V sobotu vtrhli do miestneho domu a muža zadržali. Deividasa Skebasa už stihli obviniť z vraždy. „Sme tu úzko prepojená komunita a mesto je touto tragédiou otrasené do špiku kostí. Bolo to len malé dievčatko, ako toto mohol niekto urobiť deväťročnému dieťaťu?“ povedal taxikár Jonathan Newton (55).

Obvinený Skebas je pôvodom z Litvy a v Anglicku podľa informácií Daily Mailu pracuje v poľnohospodárskej oblasti. Jeho bývalá priateľka uviedla, že pochádza z dobre situovanej rodiny. „Študoval v Litve a do Anglicka prišiel za prácou. Presťahoval sa späť do Litvy, ale potom sa vrátil do Bostonu,“ uviedla Beata Sapuskaiteová (23).

Pedofilný úchyl nútil súložiť dve malé deti a nahrával si ich pri tom na kameru!

Pamiatku zosnulej Ľalie uctili pri bohoslužbe desiatky ľudí. V kostole sv. Botolfa sa zišlo 150 ľudí, ktorí zaspomínali na malé dievča. Na mieste, kde zomrela, vzniklo pietne miesto. Ľudia tam nosia kvety, plyšáky a ďalšie upomienkové predmety. Ďalší na ňu spomínajú aj na sociálnej sieti facebook. Priateľka rodiny Jurate Matulionieneová napísala: „Bolesť je nevýslovná. Odpočívaj v pokoji, anjelik.“