Život úplne obyčajnej, typickej americkej rodiny Jensa Sunda sa dramaticky zmenil 12. februára 2016. Sund so svojou 42-ročnou manželkou Carole a štyrmi deťmi žili sporiadane v kalifornskom mestečku Eureka. Takmer dvadsať rokov sa priatelili s argentínskou rodinou Pellosovcov, ich deti sa poznali odmalička, často sa navzájom navštevovali. Aj v onen osudný februárový víkend bola práve u Sundovcov na návšteve najstaršia dcéra Jose a Rachel Pellosovcov, Silvina.

Sundovci vymysleli pre dcéru priateľov zaujímavý program a Carole spolu s 15-ročnou dcérou Julie a o rok staršou Silvinou sa vybrali obdivovať krásy Yosemitského národného parku. Po troch dňoch sa mali stretnúť s Jensom a ostatnými troma deťmi Sundovcov, aby spoločne odišli na výlet do Phoenixu. Carole, Julie a Silvina sa však už z národného parku nevrátili…

jose-rachel-pelloso

Po rozsiahlych pátracích akciách sa nakoniec potvrdila hrozná pravda – dve dievčence a Carole Sundová sa stali obeťami sadistického vraha. Najskôr strážca parku objavil v kufri odstaveného červeného auta dve polozhoreté mŕtvoly, ktoré neskôr identifikovali ako Julie a Silvinu. Pár dní nato sa našlo aj mŕtve telo Carole Sundovej asi sto kilometrov od miesta prvého strašného nálezu.

Obhliadka súdnym lekárom preukázala, že všetky tri telá boli pred smrťou vystavené brutálnemu mučeniu, škrteniu, boli sexuálne zneužité a nakoniec zavraždené. Nešťastný otec a manžel sa teraz spolu so svojimi svokrovcami pokúša dostať za mreže ohavných vrahov. Za informácie, ktoré by mohli viesť k ich odhaleniu, vypísali odmenu až 200 tisíc dolárov. Svoj pohnutý príbeh dokonca zverejnili v najsledovanejšej americkej televíznej talkshow Oprah Winfreyovej, len aby našli prípadných svedkov a mohli usvedčiť vinníkov. Jens Sund sa teraz musí starať o tri polosiroty, preto nemohol cestovať na televízne vystúpenie do Chicaga. Winfreyová v tomto tragickom prípade urobila výnimku a celý program nahrali neďaleko Sundovho bydliska. „Musím sa v prvom rade starať o deti a všetko, čo mi po Carole zostalo,“ povedal Sund so slzami v očiach pred televíznymi kamerami. „Nikdy som si nemyslel, že sa budem raz starať o jej záhony ruží, ktoré mala tak rada. Ale nemôžem ich nechať zahynúť,“ povedal zronený vdovec.

vrah Carole, Julie a Silviny
Vrah Carole, Julie a Silviny. Twitter

Masívne pátranie, podporené publicitou v televízii, zrejme prinieslo prvé výsledky. Polícia totiž ako dvoch podozrivých vinníkov už označila 42-ročného Michaela Larwicka, ktorého trestný register okrem iného obsahuje vraždu, znásilnenie, pokus o vraždu a jeho nevlastného brata, 32-ročného Eugene Dykesa, v minulosti trestaného za krádeže a pokus o znásilnenie. „Ak sa ukáže, že sú vinní, budem prvý, kto pre nich bude žiadať najvyšší trest,“ hovorí Sund. „Ak to bude možné, som pripravený asistovať pri ich poprave…“

(pm)