Marihuanová partia skončila v rukách polície! Zásobovala klientelu v Poľsku.

Vybrali drogovú partiu! Česi s Poliakom si na Břeclavsku urobili biznis z pestovania marihuany

946

Štvoricu Čechov a Poliaka zadržal po niekoľkomesačnom sledovaní juhomoravský policajný Toxi tím. Partička si urobila výnosný biznis z pestovania marihuany, postupne na niekoľkých miestach na Břeclavsku vyrobila 200 kilogramov sušiny pre klientelu v Poľsku.

Na samom začiatku upútali pozornosť kriminalistov traja muži, ktorí vo veľkom zháňali a distribuovali marihuanu do Poľska.

„Policajti preto začali rozkrývať ich kontakty a zdroje, kde drogy nakupujú. Postupne tak zmapovali štyri miesta, kde je marihuana pestovaná,“ uviedol policajný hovorca David Chaloupka.

Namiesto skleníka využívali na pestovanie aj prázdny krytý bazén

 Neboli to žiadni  troškari 

Pri následnej akcii zásahovka zadržala všetkých päť podozrivých osôb, štyroch Čechov a cudzinca, ktorý skončili vo väzbe.

„Pestovatelia konope neboli žiadni amatéri. Pre svoje rastliny mali vybavené pestovateľské stany s výbojkami a hnojivá pre rýchly rast. Namiesto skleníka využívali na pestovanie aj prázdny krytý bazén,“ upozornil policajt.

Marihuana alebo Fénixove slzy za deväť miliónov! Zásahovka zadržala muža, našli aj tisícku rastlín

Počas posledných dvoch rokov sa „výrobcom“ podarilo vyprodukovať a predať viac ako 200 kilogramov konopnej sušiny. Aktuálna predajná cena marihuany v Poľsku je cca 2.500 euro za kilogram, takže mohli získať až päťstotisíc euro.

V USA padala z neba marihuana, balík drogy za tisíce skoro zabil psa

 

Počas domových prehliadok policajti zožali a zaistili takmer desať kilogramov marihuany. V domoch páchateľov sa našlo aj 140-tisíc korún a osemsto eur. Polícia zaistila aj dve vozidlá Mercedes-Benz a BMW, ktorými díleri drogy prevážali.