V USA padala z neba marihuana, balík drogy za tisíce skoro zabil psa

1328

V americkom meste Nogales na hraniciach s Mexikom v noci na pondelok spadol na dom tunajšej rodiny zhruba desať kilogramový balík s marihuanou. Prerazil strechu garáže a zničil psí pelech, v ktorom bežne spí rodinný maznáčik. Vo chvíli, keď na neho balík s drogou spadol, v ňom pes našťastie nebol.

Keď Mayu a Billa Donnellyovy z amerického mesta Nogales u mexickej hranice vzbudila v noci akási rána, usúdili, že to bol hrom, a pokojne pokračovali v spaní. Ráno ich ale čakalo prekvapenie: v troskách búdy ich nemeckého ovčiaka ležal desaťkilogramový balík s marihuanou, ktorý zrejme vypadol z lietadla pašerákov a pri „pristáti“ prerazil dieru v prístrešku na auto.

Podľa polície mala droga hodnotu asi 10 000 dolárov. „Šťastie, že nikto nebol zranený,“ povedal serveru ABC News Robert Fierros, hovorca polície v Nogales. Vyšetrovatelia sa teraz snažia zistiť, či balík vypadol z ultraľahkého lietadla, alebo bezpilotného stroja.

Pašeráci drog z Mexika väčšinou lietajú v noci a svoj náklad zhadzujú v Spojených štátoch mimo obývané územia. „Niekto celkom iste urobil chybu a kto vie, čo ho tá chyba bude stáť,“ povedal miestny policajný náčelník Dereck Arnson.

Rodina Donnellyových vyčíslila škodu na 500 dolárov. Polícia drogu prevzala do úschovy, a aj keď je nepravdepodobné, že by niekto u Donnellyových marihuanu hľadal, pre istotu posilnila ostrahu ich domu.