Českí policajti sa pochválili novým Ferrari, zrýchli z 0-100 km/h za necelé 3 sekundy.

Zabavili ho v rámci kauzy krátenia daní, figuroval v nej aj syn manžela Heleny Vondráčkovej

1925

Ferrari 458 Italia, ktoré rozšírilo policajný vozový park, podľa CNN Prima News pochádza zo závažnej trestnej činnosti, keď skupina ôsmich ľudí pripravila štát na daniach o viac ako 800 miliónov korún (34 miliónov euro). Jedným z nich bol aj nevlastný syn Heleny Vondráčkovej. Auto za milióny teraz bude chytať pretekárov na českých cestách.

Už je to takmer desať rokov, čo si detektívi z vtedajšieho Útvaru odhaľovania korupcie a finančnej kriminality došliapli na skupinu ôsmich ľudí, ktorí okrádali štát na daniach. V zahraničí nakupovali pohonné hmoty, ktoré potom v Česku predávali štátu, ale neodvádzali dane.

TOP: Najdrahšie auto na svete je Ferrari za 35 miliónov eur

Štát takto pripravili o viac ako 800 miliónov korún (34 miliónov euro) a kauza sa radí medzi vôbec najväčšie prípady krátenia daní v histórii Českej republiky. Podľa CNN Prima News práve ono Ferrari 458 Italia, ktoré polícia začiatkom týždňa predstavila vo svojich farbách, bolo zabavené jednému z členov tejto skupiny.

Vodička nezvládla požičané Ferrari 458, s ktorým vyrazila v daždi do ulíc

Zaparkované malo byť v dome v pražských Řepích, kde ho zabavili, s ním ešte iné luxusné auto. Hlavou organizovanej skupiny bol Eduard Vít a figuroval v nej aj syn manžela Heleny Vondráčkovej Antonín Michal.

Jeho otec Martin Michal informáciu o zabavení synovho luxusného športiaka na konci roka 2012 poprel. „Rozhodne ale ferrari, ktoré polícia zabavila, nebolo jeho,“ uviedol. Eduard Vít dostal desaťročný trest, Antonín Michal osemročný, zvyšných šesť členov skupiny od štyroch do sedem a pol roka.

Polícia chce novo sprevádzkovaný superšport nasadzovať proti agresívnym vodičom, pretekárom alebo ho vysielať na tunningové akcie po celej Českej republike. Auto má majáky, sirénu a je polepené do policajných farieb. Maximálna rýchlosť je 326 kilometrov za hodinu.