Dve sestry utiekli zo Saudskej Arábie kvôli perzekúcii žien. V novom domove ale našli smrť!

1363

Sympatické sestry Alsehliove ušli zo Saudskej Arábie, aby sa vyhli tvrdým represiám voči ženám. Dievčatá Asra (†24) a Amaala (†23) zamierili do Austrálie, kde ale na prekvapenie všetkých náhle zomreli. Kriminalisti sú zatiaľ úplne bezradní a prosia o pomoc verejnosť, aby prišli záhadnému úmrtiu na kĺb.

Telá nebohých dievčat objavili policajti v ich byte na predmestí Sydney. Ostatky sympatických krások už vraj boli v značnom štádiu rozkladu. Podľa kriminalistov zomreli už v máji. Nikto ale nevie ako. V Austrálii pritom Asra a Amaala hľadali bezpečie a nový život.

Muža zo Saudskej Arábie stál súhlas manželky na druhú svadbu kilo zlata

Policajti sú zatiaľ bezradní. „Detektívi majú záujem hovoriť s kýmkoľvek, kto mohol niečo vidieť alebo kto môže mať informácie o pohybe žien v dňoch a týždňoch pred ich smrťou,“ uviedla vyšetrovateľka Claudia Allcroftová.

Súrodenci utiekli zo Saudskej Arábie bez rodiny v roku 2017, keď mali osemnásť a devätnásť rokov. Päť rokov spolupracovali s utečeneckou službou, ktorá pomáha cudzím štátnym príslušníkom unikať pred prenasledovaním a žiadať o azyl.

Saudská televízna moderátorka je na úteku z krajiny. Dôvod, bola jej vidieť blúzka.

So sestrami neboli žiadne problémy. Ani susedia sa na nich nesťažovali. Išlo vraj o veľmi usmievavé dievčatá. Starosti prišli až po tom, čo obe nešťastnice prestali platiť nájom. Nikto v tom čase ani netušil, aká strašná tragédia sa za tým skrýva.

„Keď som zistila, čo sa stalo, bola som zmätená a v úplnom šoku,“ zverila sa obsluha blízkej benzínovej stanice, kam dievčatá chodili často nakupovať. Predavačka na nich spomínala len v dobrom.

Lacná ropa drví saudskou pýchu, po 10 rokoch si krajiny prvýkrát požičia peniaze

Denník Daily Mail s odkazom na správu Four Corners uviedol, že asi osemdesiat saudskoarabských žien sa v posledných rokoch pokúsilo požiadať o azyl v Austrálii. Ženy sa snažili vymaniť z područia svojich mužov, ktorí si so ženami v Saudskej Arábii môžu robiť prakticky čokoľvek.