Deväťročný chlapec, ktorý spolu s rodičmi a šesťročnou sestrou stanoval v prírodnom parku v americkom štáte Iowa, prežil streľbu, ktorá pripravila o život ostatných členov jeho rodiny. Muž podozrivý zo streľby, ktorý nemal žiadne známe väzby na obete, bol nájdený mŕtvy po tom, čo obrátil zbraň proti sebe, uviedla v nedeľu agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

Úrady v Iowe identifikovali obete ako Tylera Schmidta a jeho manželku Sarah – obaja vo veku 42 rokov – a ich šesťročnú dcéru Lulu. Všetci prišli z mesta Cedar Falls v Iowe. Ich telá sa našli v ich stane v kempe v parku Maquoketa Caves State Park, ktorý sa nachádza asi 290 kilometrov východne od hlavného mesta štátu Des Moines. Predpokladaný strelec, Anthony Sherwin (†23), bol nájdený mŕtvy v zalesnenej časti parku so strelným zranením, ktorá si sám spôsobil.

 Motív zostáva  neznámy 

„Nevieme, čo ho k tomu viedlo,“ povedal AP Mitch Mortvedt, námestník riaditeľa odboru vyšetrovania trestných činov na ministerstve verejnej bezpečnosti štátu Iowa. Vyšetrovanie podľa neho doteraz neodhalilo žiadnu predchádzajúcu interakciu medzi rodinou Schmidtových a podozrivým.

Brat Sarah Schmidtovej Adam Morehouse povedal, že rodina nebola v žiadnom spojení so Sherwinom. Verí, že išlo o „úplne náhodný“ zločin.

Tridsaťpäťročného otca pri kempovaní strelili do hlavy pred jeho deťmi

Starosta Cedar Falls Rob Green na facebooku zverejnil, že deväťročný Arlo, syn jeho susedov Schmidtových, „útok prežil a je v bezpečí“. Na otázku AP starosta povedal, že nevie, kde bol chlapec v čase streľby. Morehouse potvrdil, že chlapec bol s rodinou na výlete, ale nevie podrobnosti, ako sa všetko odohralo. Nakoľko vie, Arlo vyviazol fyzicky nezranený.

Do sobotného večera ľudia prispeli do internetovej zbierky pre Arla sumou viac ako 75.000 dolárov. „Arlo je silný chlapec, obklopený rodinou a priateľmi. Podporujeme ho, ako najlepšie vieme,“ je uvedené na stránke, zriadenej sesternicou Beth Shapirovou. Zbierka má pomôcť Arlovi a financovať jeho budúce vzdelanie.

Neuveriteľný prípad! „Austrálsku Maddie“ (4) našli po dvoch týždňoch živú a v poriadku

Kvôli vraždám musel byť park a kemp, vrátane letného detského tábora, evakuovaný. Po evakuáciách bol Sherwin jedinou nezvestnou osobou, povedal Mortvedt. Počas vyšetrovania sa úrady podľa neho dozvedeli, že Sherwin mal zbraň.

Iowa umožňuje ľuďom s povolením nosiť strelné zbrane prakticky kdekoľvek v štáte. Úrady ale neoznámili, či mal Sherwin povolenie, ani neposkytli žiadne informácie o strelnej zbrani použitej na vraždu, poznamenala AP.

Sherwin bol z mesta La Vista v Nebraske. Tamojší policajný náčelník Bob Lausten novinárom povedal, že Sherwin žil v byte s rodičmi a predtým žiadny zločin nespáchal.