Známy rally pretekár Roman Odložilík (51) sa zrejme vôbec nepoučil. Pred desiatimi rokmi si vypočul rozsudok za krátenie daní, ale v poriadnych problémoch je zase. Tentokrát ide o ešte väčšie podvody ako v minulosti. Česko a Slovensko mal so skupinou kumpánov obrat počas troch rokov až o 165 miliónov českých korún-6.6oo.ooo eur.

Odložilík je aktuálne podľa informácií Českej televízie vo väzbe. Pokiaľ sa podozrenia ukážu ako pravdivé, tak mu hrozí až trinásť rokov vo väzení. Pretekár stál údajne na čele organizovanej skupiny, ktorá účelovo vytvárala fiktívne alebo nadhodnotené faktúry na reklamy, ktoré sa objavovali na rally autách.

„Reklamná činnosť a náklady s ňou spojené boli optimalizované cez nákladové faktúry, ktoré boli väčšinou fiktívne alebo vysoko nadhodnotené,“ popísal problematiku vedúci odboru hospodárskej kriminality zlínskej krajskej polície František Urbánek.

Namiesto režiséra sa z neho vykľul podvodník

V novembri prebehla veľká policajná razia u podozrivých, pri ktorej bol zabavený majetok v hodnote cca 200 miliónov korún – 8 miliónov eur. Medzi zabavenými vecami boli napríklad luxusné domy, závodné autá a dokonca aj vrtuľník. Celkovo bolo v prípade obvinených 35 osôb a 28 firiem z Česka aj Slovenska.

Podvodník v Čechách na e-shope napálil 200 ľudí a zarobil si šesť miliónov! Ponúkal za výhodnú cenu zlato

„Jedná sa o účastníkov motozávodov, jedná sa o podnikateľov,“ okomentoval prezident slovenského Finančného riaditeľstva Jiří Žežulka. Samotný Odložilík sa k prípadu zatiaľ nevyjadril a žiadne informácie neposkytol ani jeho právny zástupca.