Takmer 200 ľudí podviedol za pár mesiacov muž (25) z Hlučínska v Česku. Na eshope ponúkal za výhodnú cenu investičné zliatky a mince zo zlata, striebra a platiny. Zaplatený tovar nedodal. Škoda sa zatiaľ šplhá k šiestim miliónom českých korún (240tisíc eur)!

Kriminalisti zistili, že podvodník si zriadil pod hlavičkou právnickej osoby e-shop a tovar predával za nižšiu cenu, než bola v tom čase bežná. Platiť si nechal vopred na účet.

„Drahé kovy nikdy nevlastnil. Na jeho ponuku zareagovalo od marca do júla minulého roku množstvo fyzických aj právnických osôb,“ oznámila policajná hovorkyňa Soňa Štětínská.

Zomrel kráľ miliardových podvodov Bernie Madoff († 82), dohnal vlastného syna k samovražde!

Kupujúci po zaplatení čakali a márne urgovali zásielky. Len zlomok zákazníkov sa dočkal narýchlo nakúpeného tovaru na trhu či vrátenia peňazí, čo sa dialo až po obdržaní financií od ďalších zákazníkov. Práve na tom bol postavený systém podvodu.

Miliardára odsúdeného za podvody na 9 rokov chcú poslať na Slovensko. Pykať ale môže aj v Česku

Medzi poškodenými sú ženy aj muži rôzneho veku z celých Čiech. Špekulant väčšinu peňazí už stihol minúť za dovolenky, šperky, odevy či počítačové hry.

„Kriminalisti muža obvinili zo zločinu podvodu. Hrozí mu trest odňatia slobody na dva až osem rokov,“ dodala hovorkyňa.

Pre 120 tisíc eur Terézia (69) otrávila tri ženy, ktorým dlhovala tie peniaze. Súd ju poslal na 25 rokov za mreže!