Miliardára odsúdeného za podvody na 9 rokov chcú poslať na Slovensko. Pykať ale môže aj v Česku

781

Českí policajti vypátrali slovenského korunového miliardára Jozefa Majského (74). Toho za finančné podvody odsúdili na Slovensku na 9 rokov väzenia.

Muž, ktorého médiá v 90. rokoch označovala za jedného z najbohatších Slovákov s kontaktami na vplyvných politikov, spôsobil podľa súdov škodu vyše 400 miliónov korún. Štátny zástupca navrhol odovzdať odsúdeného slovenského podnikateľa Jozefa Majského na výkon jeho deväťročného trestu na Slovensko. Pražský mestský súd bude o návrhu rozhodovať na konci septembra, povedala hovorkyňa súdu Markéta Puci. Sedemdesiatštyriročný muž bol na Slovensku odsúdený za vytunelovanie skrachovaných nebankových firiem BMG Invest a Horizont Slovakia.

Jozef Majský uniká súdom už 18 rokov! Dnes ho zadržala česká polícia v nemocnici

„Verejné zasadnutia je nariadené na 30. septembra,“ uviedla Puci. Podnikateľ skončil po rozhodnutí o väzbe v pražskej pankráckej väznici. Proti rozhodnutiu si podal sťažnosť, ktorá však nemá odkladný účinok.

Majsky bol na konci júla právoplatne odsúdený na deväť rokov väzenia za podvod. Podľa slovenskej polície zatkli policajti muža v jednej z pražských nemocníc. kde bol na psychiatrii a pred políciou sa  skrýval.

Jozef Majský, odsúdený v kauze tunelovania nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest má nastúpil do výkonu trestu na 9 rokov

Česká polícia totiž zadržala Majského už v júni v nemocnici v Šumperku, kde bol podnikateľ hospitalizovaný a čakala ho operácia. Vtedy na neho väzba uvalená nebola. Majský má podľa médií tiež české občianstvo a môže požiadať, aby si trest mohol odsedieť v českom väzení.

BMG Invest a Horizont Slovakia v minulosti ponúkali klientom nereálne vysoké úroky z vkladov. V roku 2002 skrachovali a desaťtisíce klientov pripravili o niekoľko miliárd vtedajších slovenských korún.

Podvodník si doma tlačil falošné šeky za ktoré si kupoval luxusné veci ako Porsche 911 a hodinky Rolex