Obrovský podvod za vyše 234 miliónov!  České spoločnosť Ramfin vylákala peniaze od seniorov!

565

Jeden z najrozsiahlejších podvodov na starých ľuďoch v dejinách Českej republiky rozplietli kriminalisti z Národnej centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Štvorica podvodníkov z Brnenska vylákala zo starých ľudí neuveriteľných 234 miliónov korún (10 miliónov eur)!

Páchatelia vytvorili rozsiahlu skupinu spoločností Ramfin, ktoré oslovovali seniorov pod zámienkou pomoci a poradenstva. Obchodní zástupcovia a predajcovia týchto firiem potom na osobných schôdzkach ponúkali starším ľuďom z celej Českej republiky investície.

Podvodník v Čechách na e-shope napálil 200 ľudí a zarobil si šesť miliónov! Ponúkal za výhodnú cenu zlato

 Ako  lietadlo 

„Žiadna investičná činnosť pritom nebola v skutočnosti vykonávaná. Podľa záverov kriminalistov vykazoval obchodný model spoločností Ramfin znaky Ponziho schémy – takzvaného lietadla,“ uviedol hovorca NCOZ Jaroslav Ibehej.

Štvorica podvodníkov nechávala seniorov podpisovať zmluvy o zapožičaní peňazí. „Peniaze následne použili na prevádzku firiem, provízie predajcom a na osobnú potrebu,“ upresnil Ibehej.

Krásna podvodníčka Anna, ktorá oblafla aj Billa Gatesa a a užívala si to

Jeden z obvinených bude na vynesenie rozsudku čakať vo väzbe. „U ostatných obvinených bola väzba nahradená iným spôsobom. Všetkým hrozí až desaťročné väzenie. Zoznam poškodených máme k dispozícii. Nie je potrebné, aby sa nám hlásili na políciu,“ dodal hovorca NCOZ.